official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGRUBER Marc
1988
AUT
1:29.90
9.00
2
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+0.41
12.28
3
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.83
15.65
4
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.99
16.93
5
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.06
17.49
6
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.80
23.42
7
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.85
23.82
8
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.02
25.18
9
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.16
26.30
10
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+2.33
27.66
11
SCHMID Alexander
1994
GER
+3.06
33.51
12
DA VILLA Davide
1995
ITA
+3.07
33.59
13
MATHIS Marcel
1991
AUT
+3.16
34.31
14
VACCARI Hans
1996
ITA
+3.21
34.71
15
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+3.58
37.67
16
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+3.61
37.91
17
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+3.62
37.99
18
GAUER Nico
1996
LIE
+3.70
38.63
19
NORYS Frederik
1996
GER
+3.94
40.56
20
DICK Lukas
1996
GER
+4.34
43.76
21
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.35
43.84
22
BREU Raffael
1994
GER
+7.32
67.63
23
KOEHLER Joel
1997
GER
+7.81
71.55
24
DORN Carlo
1998
GER
+8.65
78.28
25
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+9.80
87.49
26
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
+10.28
91.33
27
HERZOG Michael
1996
GER
+10.45
92.69
28
HOCK Kevin
1998
GER
+10.65
94.29
29
SCHMID Tobias
1997
GER
+11.15
98.30
30
PFOEDERL Thomas
1997
GER
+12.74
111.03
31
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+16.12
138.10
32
JUTZ Tobias
1995
GER
+16.64
142.27
33
JAEGER Lucas
1998
GER
+18.89
160.29
34
KUWALL Duncan
1998
GBR
+22.73
191.04
35
VANDERBEKEN Mathieu
1998
BEL
+26.74
223.16
Did not finish 2nd run
BERGMANN Johannes
1998
GER
SCHMUCK Veit
1997
GER
BAUR Tobias
1997
GER
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
PRSALA Vojta
1991
CZE
BAYER Alexander
1995
GER
HEGELE Georg
1996
GER
MAURBERGER Simon
1995
ITA
TREMMEL Anton
1994
GER
BACHER Fabian
1993
ITA
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
LUUKKO Max
1994
FIN
MALMSTROM Victor
1991
FIN
RASCHNER Dominik
1994
AUT
Did not finish 1st run
DICK Philipp
1998
GER
BEHA Moritz
1998
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
ENGELS Simon
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
DAUMANN Jan
1997
GER
BETZ Valentin
1998
GER
BOLSINGER Nico
1994
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
DATZER Daniel
1996
GER
KOLB Leopold
1997
GER
FLAMM Leon
1997
GER
DORSCH Ferdinand
1997
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
ZELLER Yannik
1996
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
SAUTER Paul
1994
GER
GRUBER Christian
1993
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
GASSNER Philipp
1992
GER
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
SUGAI Ryo
1991
JPN
LEITINGER Roland
1991
AUT
SALA Tommaso
1995
ITA
DAHL Juho
1994
FIN
Disqualified 1st run