official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GINI Marc
1984
SUI
1:56.67
6.00
2
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.26
7.60
3
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.41
14.70
4
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+1.55
15.57
5
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.66
16.24
6
BAECK Axel
1987
SWE
+1.90
17.73
7
YUASA Naoki
1983
JPN
+1.99
18.28
8
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.45
21.12
9
KELLEY Tim
1986
USA
+2.59
21.98
10
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+2.95
24.21
11
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+2.99
24.45
12
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.84
29.70
13
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.05
30.99
14
BONVIN Anthony
1994
SUI
+4.12
31.43
15
VIETTI Federico
1997
ITA
+4.25
32.23
16
ROBERTS Hig
1991
USA
+4.71
35.07
17
ROEA Henrik
1995
NOR
+4.93
36.42
18
ROCHAT Marc
1992
SUI
+5.32
38.83
19
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+5.44
39.57
20
RIZZO Maxime
1993
FRA
+5.59
40.50
21
KUERNER Miha
1987
SLO
+5.80
41.79
22
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+5.87
42.23
23
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+6.84
48.21
24
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+7.43
51.85
25
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+7.77
53.95
26
KETTERER David
1993
GER
+8.04
55.62
27
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+8.93
61.11
28
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+9.19
62.71
29
SAUTER Paul
1994
GER
+9.32
63.52
30
CANZIO Pietro
1998
ITA
+9.65
65.55
31
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+10.22
69.07
32
STRICKER Martin
1991
SUI
+11.33
75.92
33
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+13.41
88.76
Did not finish 2nd run
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
RIZZI Pascal
1996
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
MONSEN Marcus
1995
NOR
TESTA Andrea
1991
ITA
HADALIN Stefan
1995
SLO
BALLERIN Andrea
1989
ITA
LARSSON Markus
1979
SWE
SKUBE Matic
1988
SLO
STEHLE Dominik
1986
GER
ENGEL Mark
1991
USA
MATT Michael
1993
AUT
HENTTINEN Jens
1993
FIN
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
STRASSER Linus
1992
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TEDDE Michael
1998
ITA
BLENGINI Alberto
1997
ITA
VAGHI Matteo
1996
ITA
SCAGLIONE Giacomo
1997
ITA
STEPAN Martin
1995
CZE
GORI Francesco
1997
ITA
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
BRIGNONE Davide
1993
ITA
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
GUILLOT Victor
1996
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
ERLER Tobias
1995
AUT
GRAF Mathias
1996
AUT
GALEOTTI Greg
1992
FRA
NOEL Clement
1997
FRA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
STEIMLE Simon
1991
SUI
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
TREMMEL Anton
1994
GER
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
SIMONET Sandro
1995
SUI
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
RASCHNER Dominik
1994
AUT
LELEU Theo
1992
FRA
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
BACHER Fabian
1993
ITA
SPIK Jakob
1994
SLO
NAKAMURA Shun
1995
JPN
PERAUDO Adam
1987
ITA
SCHMID Alexander
1994
GER
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
THEOLIER Steven
1990
FRA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
PLACE Francois
1989
FRA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
FALAT Matej
1993
SVK
LYSDAHL Espen
1990
NOR
DIGRUBER Marc
1988
AUT
SALA Tommaso
1995
ITA
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
ANKENY Michael
1991
USA
KELLEY Robby
1990
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run