official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GINNIS AJ
1994
USA
1:32.64
9.00
2
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+0.31
11.41
3
SKUBE Matic
1988
SLO
+0.37
11.88
4
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.70
14.44
5
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+0.90
15.99
6
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.11
17.63
7
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.14
17.86
8
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+1.22
18.48
9
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.28
18.95
10
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.45
20.27
11
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.58
21.28
12
HAASER Raphael
1997
AUT
+1.70
22.21
13
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+1.99
24.47
14
CAS Jure
1994
SLO
+2.01
24.62
15
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
+2.11
25.40
16
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.14
25.63
17
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.17
25.87
18
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.23
26.33
19
SENCAR Dusan
1996
SLO
+2.48
28.27
20
FALAT Matej
1993
SVK
+2.54
28.74
21
MATHIS Marcel
1991
AUT
+2.86
31.23
22
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+2.87
31.31
23
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+5.97
55.40
24
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.41
58.82
25
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+7.01
63.48
26
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+7.64
68.38
27
LINACISORO Ibai
1997
ESP
+7.70
68.84
28
ALAERTS Xan
1992
BEL
+8.73
76.85
29
GOLOB Janez
1995
SLO
+10.67
91.93
30
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
+10.98
94.34
31
TAVODA Martin
1999
CZE
+11.48
98.22
32
TAHIRI Albin
1989
KOS
+13.23
111.82
33
BOSNJAK Juraj
1999
CRO
+13.51
114.00
34
KALAN Matic
1998
SLO
+13.96
117.50
35
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+14.98
125.42
36
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+15.62
130.40
37
SIROKI Lovro
1999
CRO
+16.64
138.33
38
KNIFIC Luka
1999
SLO
+18.89
155.81
39
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
+29.46
237.96
Did not finish 2nd run
OZBOLT Marcel
1999
SLO
BRANTUSA Miha
1999
SLO
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
KOSIC Bojan
1990
MNE
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
VASULIN Marek
1995
CZE
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
OKOLSKI Georgi
1998
BUL
NEMEC Jan
1993
CZE
SLJIVIC Marko
1996
BIH
RUDIC Marko
1990
BIH
LAIKERT Igor
1991
BIH
DVORNIK Jaka
1997
SLO
ERLER Tobias
1995
AUT
TESTA Andrea
1991
ITA
DAHL Juho
1994
FIN
SALARICH Joaquim
1994
ESP
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VIDERGAR Tilen
1999
SLO
VERVOORT Max
1996
NED
KEULEN VAN Jurian
1999
NED
GIACOMELLI Timotej
1998
SLO
POLAK Luka
1997
SLO
EATON Oliver
1996
GBR
ROMANO Alessandro
1997
ITA
TABERNERO Marc
1997
ESP
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
SCHAAF Djordy
1998
NED
BELTRAME Andrea
1997
ITA
NORRIS Kieran
1995
IRL
PYASIK Evgenij
1993
RUS
NIEMELA Arttu
1994
FIN
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run