official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOTZMANN Adam
1993
CZE
1:31.79
28.65
2
NEMEC Jan
1993
CZE
+0.38
31.63
3
APPIERTO Andrea
1992
ITA
+0.78
34.77
4
PAULUS Daniel
1994
CZE
+0.99
36.42
5
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+1.38
39.47
6
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+1.89
43.48
7
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+2.21
45.99
8
BENC Patrik
1997
CZE
+2.27
46.46
9
PRSALA Vojta
1991
CZE
+2.45
47.87
10
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
+2.65
49.44
11
CERVINKA Adam
1997
CZE
+4.00
60.03
12
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+5.06
68.34
12
BIENKOWSKI Maciej
1995
POL
+5.06
68.34
14
KUBALA Robert
1992
POL
+5.27
69.99
15
VASULIN Marek
1995
CZE
+5.74
73.67
16
MULLER Marek
1998
CZE
+5.90
74.93
17
MOZOLA Ondrej
1997
SVK
+6.19
77.20
18
WALIGORA Michael
1990
CZE
+6.27
77.83
19
IVANEK Jakub
1989
CZE
+6.89
82.70
20
CIBULKA Michal
1992
CZE
+7.97
91.17
21
SEVELA Petr
1998
CZE
+9.26
101.29
22
HLAVACEK Jan
1998
CZE
+9.32
101.76
23
PODGRABINSKY Radek
1992
CZE
+9.39
102.31
24
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
+10.19
108.58
25
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
+10.40
110.23
26
FUCHS Jiri
1987
CZE
+10.42
110.38
27
KUCERA Tomas
1988
CZE
+11.84
121.52
28
JIRKA Matej
1991
CZE
+12.21
124.43
29
KUPCOK Mikulas
1998
SVK
+12.89
129.76
30
JURAK Petr
1977
CZE
+12.95
130.23
31
MATYAS Martin
1982
CZE
+14.92
145.68
32
KUCERA Martin
1995
CZE
+15.67
151.57
33
VEBR Tomas
1989
CZE
+16.53
158.31
34
PELIKAN Tomas
1998
CZE
+17.27
164.12
35
VYSOCKY Ales
1991
CZE
+18.46
173.45
36
YUDZIN Viacheslau
1992
BLR
+18.79
176.04
37
FIALA Jan
1998
CZE
+18.89
176.82
38
MIADZVEDZEU Dzmitry
1996
BLR
+21.68
198.71
39
VIGAS Martin
1998
SVK
+22.20
202.79
40
TRACHTA Stepan
1993
CZE
+23.01
209.14
41
MARCZEWSKI Maciej
1982
POL
+29.85
262.79
42
RICHTER Christian
1998
CZE
+33.62
292.37
Did not finish 2nd run
BOLELOUCKY Vaclav
1994
CZE
VACEK Vladimir
1986
CZE
BOLCEK Martin
1997
CZE
KACZMAREK Jedrzej
1998
POL
KLIMES Michal
1985
CZE
SPACIL Petr
1997
CZE
DULCZEWSKI Antoni
1997
POL
CATANIA Enrico
1994
ITA
HROMADA Martin
1992
SVK
SZCZEPANIK Antoni
1996
POL
LANZINGER Christoph
1995
AUT
VRZGULA Lukas
1993
CZE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
Did not finish 1st run
SANDO Ondrej
1998
CZE
SKRIVANEK Richard
1982
CZE
URBAN Matej
1985
CZE
JURICA Tomas
1998
CZE
MRACNA Tomas
1994
CZE
BIENKOWSKI Bartosz
1997
POL
NASHOKU Marjan
1995
MKD
DADEJIK Marek
1997
CZE
HAVEL Jan
1996
CZE
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
DOLEZEL Jiri
1980
CZE
STRAKOS Libor
1990
CZE
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
KUCERA Jan
1996
CZE
VOGLREITER Stephan
1995
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run