official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALA Tommaso
1995
ITA
1:36.10
10.23
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.26
12.18
3
BACHER Fabian
1993
ITA
+0.38
13.08
4
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.63
14.95
5
FANARA Thomas
1981
FRA
+1.01
17.80
6
RIZZO Maxime
1993
FRA
+1.05
18.10
7
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+1.34
20.27
8
GABIOUD Dylan
1995
SUI
+1.35
20.34
9
ALAERTS Kai
1989
BEL
+1.55
21.84
10
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.56
21.92
11
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.73
23.19
12
LELEU Theo
1992
FRA
+2.08
25.81
13
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+2.14
26.26
14
STRICKER Martin
1991
SUI
+2.32
27.61
15
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.45
28.59
16
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+2.46
28.66
17
MASSON Adrien
1997
FRA
+2.70
30.46
18
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
+2.81
31.28
19
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
+3.14
33.76
19
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+3.14
33.76
21
KUONEN Lars
1995
SUI
+3.45
36.08
22
GATEAU Elie
1995
FRA
+3.51
36.53
23
PERRIER Paul
1995
FRA
+3.92
39.60
24
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+4.44
43.50
25
BAUDIN Loic
1997
FRA
+4.52
44.09
26
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+6.28
57.28
26
PADELLO Paolo
1997
ITA
+6.28
57.28
28
GEYER Jai
1990
GBR
+6.31
57.51
29
COLLOMB PATTON Paul
1997
FRA
+6.51
59.00
30
AMIEZ Steven
1998
FRA
+7.81
68.74
31
LEKAENE Sacha
1998
FRA
+8.17
71.44
32
CAILLOT Ken
1998
FRA
+8.45
73.54
33
SCHIELE Louis
1999
FRA
+8.50
73.91
33
MAISTRE Joffrey
1997
FRA
+8.50
73.91
35
ANDRES Sebastien
1997
FRA
+9.00
77.66
36
INNES Iain
1998
GBR
+9.02
77.81
37
SOMELET Matis
1998
FRA
+9.70
82.90
38
BATIN Luca
1999
FRA
+10.43
88.37
39
DAVID Quentin
1998
FRA
+11.70
97.89
40
PLAISANCE Matis
1998
FRA
+11.79
98.56
41
ROMANET PERROUX Julien
1999
FRA
+13.79
113.55
42
LAPLAGNE Thomas
1999
FRA
+13.92
114.52
43
REILLER Antonin
1999
FRA
+14.02
115.27
44
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
+15.16
123.81
45
MIQUEL Theo
1998
FRA
+19.34
155.13
46
RICHERMOZ Alix
1999
FRA
+20.42
163.22
47
BARALO Elliott
1998
FRA
+27.66
217.46
48
OTA Koku
1995
JPN
+31.76
248.18
49
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
+32.91
256.80
Did not finish 2nd run
CHAUVET Jeremy
1999
FRA
WETZEL Theo
1998
FRA
MEYER Martin
1998
FRA
GAIDET Paul
1999
FRA
BRAUD Noe
1998
FRA
FOUQUES Thibault
1998
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
CASCALES Corentin
1996
FRA
OLMOS Tom
1996
FRA
SALERNO Hugo
1995
FRA
KLUFTS Evan
1997
FRA
ALLEGRE Nils
1994
FRA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
VACCARI Hans
1996
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ARPIN Gaetan
1994
FRA
PAPON Matteo
1999
FRA
REBERT Ethan
1998
GBR
DE LA CRUZ Mathis
1998
FRA
TUAIRE Louis
1999
FRA
MICHELET Bastien
1999
FRA
HENRY Teddy
1998
FRA
HANSE Arthur
1993
POR
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
ROCHAIX Louis
1997
FRA
TRILLOU Adrien
1996
FRA
JENAL Sandro
1992
SUI
BLANC Alexis
1998
FRA
FIVEL Sacha
1998
FRA
LORIOT Florian
1998
FRA
FABRE Jonas
1993
FRA
CHAMPION Leo
1996
FRA
TOMLINSON Henry
1995
USA
HERPIN Leny
1995
FRA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
ALPHAND Sam
1997
FRA
RAPOSO Charlie
1996
GBR
COLTIER Alexandre
1996
FRA
GUILLOT Victor
1996
FRA
RIORDA Luca
1993
ITA
REYMOND Marco
1994
SUI
DA VILLA Davide
1995
ITA
NOEL Clement
1997
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run