official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
THEOLIER Steven
1990
FRA
1:59.35
6.00
2
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+0.72
9.74
3
RYDING David
1986
GBR
+0.79
10.10
4
LUITZ Stefan
1992
GER
+0.89
10.62
5
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+1.04
11.40
6
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+1.09
11.66
7
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+1.43
13.43
8
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.65
14.57
9
PERAUDO Adam
1987
ITA
+2.02
16.49
10
SAXVALL Per
1989
SWE
+2.13
17.06
11
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.15
17.17
12
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.16
17.22
13
YULE Daniel
1993
SUI
+2.27
17.79
14
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+2.41
18.52
15
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+2.47
18.83
16
NOESIG Christoph
1985
AUT
+2.55
19.25
17
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.69
19.97
18
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+2.77
20.39
19
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+2.95
21.32
20
BUDAL Martin
1989
NOR
+2.96
21.38
21
MATHIS Marcel
1991
AUT
+2.97
21.43
22
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+3.07
21.95
23
KRANJEC Zan
1992
SLO
+3.47
24.03
24
MATT Michael
1993
AUT
+3.55
24.44
25
READ Erik
1991
CAN
+3.72
25.32
26
STRASSER Linus
1992
GER
+4.42
28.96
27
BROWN Philip
1991
CAN
+5.44
34.26
28
BONER Sandro
1988
SUI
+5.50
34.57
29
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+5.62
35.19
30
CARRERAS Pol
1990
ESP
+6.28
38.62
31
BACHER Fabian
1993
ITA
+6.42
39.35
32
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+6.53
39.92
33
KELLEY Robby
1990
USA
+6.94
42.05
34
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+7.03
42.52
35
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+7.52
45.06
36
LELEU Theo
1992
FRA
+8.58
50.57
37
EISATH Michael
1990
ITA
+8.86
52.03
38
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+10.13
58.62
39
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+10.60
61.06
40
GRAND Guillaume
1992
FRA
+11.61
66.31
41
CONE Robert
1992
USA
+23.33
127.19
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
STARZYK Pawel
1993
POL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ROCAMORA Pol
1991
ESP
CATER Martin
1992
SLO
WINKELHORST Steffan
1992
NED
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
TRAXL Michael
1993
AUT
SCHWARZ Marco
1995
AUT
TREMMEL Anton
1994
GER
FAIVRE Mathieu
1992
FRA
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
ROCHAT Marc
1992
SUI
KARELLY Manuel
1993
AUT
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
RISHWORTH Mike
1987
AUS
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
ZERAK Misel
1992
SLO
GASPOZ Vincent
1991
SUI
BOSCA Giulio
1990
ITA
BUFFET Robin
1991
FRA
ALAERTS Kai
1989
BEL
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
JOHANSSON Emil
1988
SWE
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
WHITE Trevor
1984
CAN
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
OBERT Anthony
1985
FRA
ZUEV Stepan
1988
RUS
TUMLER Marco
1988
SUI
RASANEN Joonas
1989
FIN
MOLLIN Bart
1981
BEL
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
GREGORAK Will
1990
USA
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
KETTERER David
1993
GER
RONCI Giordano
1992
ITA
ANKENY Michael
1991
USA
JOHANSEN Truls
1989
NOR
KUERNER Miha
1987
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run