official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PHILP Trevor
1992
CAN
1:42,92
7.84
2
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.23
9.23
3
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.31
9.71
4
RONCI Giordano
1992
ITA
+0.32
9.77
5
GRANSTROM Colby
1990
USA
+0.35
9.95
6
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.46
10.61
7
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+0.69
12.00
8
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+0.99
13.80
8
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.99
13.80
8
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.99
13.80
11
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+1.04
14.11
12
MATT Michael
1993
AUT
+1.21
15.13
13
STRASSER Linus
1992
GER
+1.22
15.19
14
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+1.32
15.79
15
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.35
15.97
16
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.39
16.21
17
TUMLER Marco
1988
SUI
+1.44
16.51
18
ANKENY Michael
1991
USA
+1.54
17.12
19
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.58
17.36
20
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+1.60
17.48
20
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.60
17.48
22
KUERNER Miha
1987
SLO
+1.88
19.17
23
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+2.08
20.37
24
KONO Kyosuke
1991
JPN
+2.27
21.51
25
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.32
21.82
26
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.43
22.48
27
RIZZO Maxime
1993
FRA
+2.76
24.47
28
RASANEN Joonas
1989
FIN
+3.09
26.45
29
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.15
26.82
30
LEITINGER Roland
1991
AUT
+3.36
28.08
31
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+3.40
28.32
32
STRICKER Martin
1991
SUI
+3.66
29.89
33
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.72
30.25
34
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+3.99
31.88
35
KRANJEC Zan
1992
SLO
+4.09
32.48
36
RODES Istok
1996
CRO
+4.15
32.84
37
GASPOZ Vincent
1991
SUI
+4.32
33.86
38
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+4.41
34.41
39
TAKEDA Ryu
1984
JPN
+4.49
34.89
40
LUITZ Stefan
1992
GER
+4.60
35.55
41
MUELLER Joel
1992
SUI
+5.16
38.92
42
LELEU Theo
1992
FRA
+5.34
40.01
43
KASPER Nolan
1989
USA
+5.36
40.13
44
STIEGLER Seppi
1988
USA
+5.63
41.76
45
KELLEY Robby
1990
USA
+7.95
55.73
46
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
+9.75
66.57
Did not qualify for 2nd run
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
KOLEGA Elias
1996
CRO
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
STUKOV Maksim
1994
RUS
LIBERATORE Federico
1995
ITA
FABRE Jonas
1993
FRA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
MAURBERGER Simon
1995
ITA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
HADALIN Stefan
1995
SLO
PFIFFNER Marco
1994
LIE
DA VILLA Davide
1995
ITA
STEINKE Chris
1993
CAN
TRAXL Michael
1993
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
BARWOOD Adam
1992
NZL
GINNIS Alexander
1994
USA
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
GROSELJ Zan
1993
SLO
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
GARDET Benjamin
1986
BEL
KARELLY Manuel
1993
AUT
VIETZE Sandy
1993
USA
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
FAVROT Thibaut
1994
FRA
SIMONET Sandro
1995
SUI
OESTER Carl-johan
1992
SWE
BONVIN Anthony
1994
SUI
ST-GERMAIN William
1992
CAN
GALEOTTI Greg
1992
FRA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SZEPESI Bertold
1990
HUN
FARKAS Norbert
1992
HUN
SALA Tommaso
1995
ITA
ZAMPA Andreas
1993
SVK
HOFER Alex
1994
ITA
ZERAK Misel
1992
SLO
PICCARD Roy
1993
FRA
RASCHNER Dominik
1994
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
AURARD Corentin
1994
FRA
JANSSON Emil
1991
SWE
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
CALOVINI Mathias
1992
AUT
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BUDAL Martin
1989
NOR
STEDING Daniel
1992
SWE
GREGORAK Will
1990
USA
RISHWORTH Mike
1987
AUS
THOULE Nicolas
1990
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run