official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STRACHOVA Sarka
1985
CZE
1:48,77
6.00
2
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.59
9.91
3
GAGNON Marie-Michele
1989
CAN
+0.86
11.69
3
WALLNER Marina
1994
GER
+0.86
11.69
5
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+0.98
12.49
6
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+0.99
12.55
7
BUCIK Ana
1993
SLO
+1.01
12.69
8
BARIOZ Taina
1988
FRA
+1.09
13.22
9
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+1.13
13.48
10
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+1.29
14.54
11
THALMANN Carmen
1989
AUT
+1.30
14.61
12
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+1.47
15.73
13
KOPP Rahel
1994
SUI
+1.77
17.72
14
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+2.03
19.44
15
HUBER Katharina
1995
AUT
+2.29
21.16
16
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
+2.40
21.89
17
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+2.48
22.42
18
GEIGER Christina
1990
GER
+2.50
22.55
19
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+2.64
23.48
19
FEIERABEND Denise
1989
SUI
+2.64
23.48
21
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+3.06
26.26
22
SOPPELA Merle
1991
FIN
+3.07
26.32
23
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+4.29
34.40
24
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+4.83
37.97
25
SOSIO Federica
1994
ITA
+4.92
38.57
26
STOFFEL Elena
1996
SUI
+5.49
42.34
27
AGER Christina
1995
AUT
+5.57
42.87
28
HOFER Hanna
1994
AUT
+5.92
45.19
29
NORBYE Tuva
1996
NOR
+6.13
46.58
30
GMUER Chiara
1993
SUI
+6.24
47.31
31
FORNI Josephine
1994
FRA
+6.36
48.10
32
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
+6.56
49.42
33
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+6.77
50.81
34
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+7.64
56.57
35
RESCH Stephanie
1995
AUT
+7.66
56.71
36
GERACI Romane
1997
FRA
+7.67
56.77
37
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
+8.01
59.02
38
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
+9.13
66.44
39
BANCORA Salome
1993
ARG
+10.40
74.84
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
GRENIER Valerie
1996
CAN
MIDALI Roberta
1994
ITA
MORIK Michelle
1990
AUT
PLUT Eli
1994
SLO
MCCARTHY Jocelyn
1996
CAN
BENZONI Marta
1990
ITA
DUERR Lena
1991
GER
BERTRAND Marion
1984
FRA
MOLTZAN Paula
1994
USA
WESTMAN Hanna
1993
SWE
AGNELLI Nicole
1992
ITA
PERSYN Karen
1983
BEL
VLHOVA Petra
1995
SVK
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
HAASER Ricarda
1993
AUT
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
DYGRUBER Julia
1991
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HUDSON Piera
1996
NZL
MAIR Chiara
1996
AUT
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
TOMMY Mikaela
1995
CAN
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
DIAZ Lucie
1993
FRA
LIVK Klara
1994
SLO
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
FILSER Andrea
1993
GER
JELINKOVA Adriana
1995
NED
SKJOELD Maren
1993
NOR
BUEHLER Rebecca
1992
LIE
TILLEY Alexandra
1993
GBR
PHELAN Brittany
1991
CAN
CRAWFORD Candace
1994
CAN
DUKE Hailey
1985
USA
KOECK Hannah
1994
AUT
WIESLER Maren
1993
GER
VOGEL Nadja
1990
SUI
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run