official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
1:28.90
6.00
2
GRASSL Paulina
1994
SWE
+0.54
9.77
3
THALMANN Carmen
1989
AUT
+0.93
12.49
4
GEIGER Christina
1990
GER
+1.26
14.79
5
BORSSEN Therese
1984
SWE
+1.56
16.88
6
LOESETH Nina
1989
NOR
+1.68
17.72
7
DEPAULI Jessica
1991
AUT
+1.72
18.00
8
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+1.84
18.83
8
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+1.84
18.83
10
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+1.93
19.46
11
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+2.00
19.95
12
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+2.29
21.97
13
FILSER Andrea
1993
GER
+2.30
22.04
14
AZZOLA Michela
1991
ITA
+2.31
22.11
15
GISIN Michelle
1993
SUI
+2.41
22.81
16
GAGNON Marie-Michele
1989
CAN
+2.44
23.02
17
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+2.46
23.16
18
WIRTH Barbara
1989
GER
+2.50
23.44
19
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+2.54
23.71
20
BUCIK Ana
1993
SLO
+2.62
24.27
21
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+2.70
24.83
22
BENZONI Marta
1990
ITA
+2.78
25.39
23
BAUD Adeline
1992
FRA
+2.79
25.46
24
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+2.80
25.53
25
VLHOVA Petra
1995
SVK
+2.85
25.88
26
SOPPELA Merle
1991
FIN
+3.09
27.55
27
WALLNER Marina
1994
GER
+3.11
27.69
28
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+3.43
29.92
29
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+3.62
31.25
29
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
+3.62
31.25
31
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+4.25
35.64
32
DAUM Alexandra
1986
AUT
+4.31
36.06
33
PHELAN Brittany
1991
CAN
+4.49
37.31
34
HASEGAWA Emi
1986
JPN
+4.79
39.41
35
WINQUIST Annie
1993
NOR
+4.88
40.03
36
AGER Christina
1995
AUT
+5.04
41.15
37
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
+5.12
41.71
38
KOECK Hannah
1994
AUT
+5.78
46.31
39
ROUTHIER Eve
1988
CAN
+5.80
46.45
40
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+5.99
47.78
41
KLUS Aleksandra
1986
POL
+6.05
48.19
42
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+6.08
48.40
43
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+6.19
49.17
44
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+6.30
49.94
45
PLUT Eli
1994
SLO
+6.37
50.43
46
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
+6.83
53.63
47
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+7.14
55.80
48
HAASER Ricarda
1993
AUT
+7.41
57.68
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
GEYR Carmen
1992
ITA
MEDETTI Alessia
1993
ITA
BUEHLER Anna-Laura
1994
LIE
HUBER Katharina
1995
AUT
ASTAPENKO Daria
1994
RUS
MOLTZAN Paula
1994
USA
WESTMAN Hanna
1993
SWE
SMUTNA Michaela
1987
CZE
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
DYGRUBER Julia
1991
AUT
DIAZ Lucie
1993
FRA
HOSHI Mizue
1985
JPN
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
JANSSON Louise
1995
SWE
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
LOESETH Mona
1991
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run