official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
1:46.22
6.00
2
NOENS Nastasia
1988
FRA
+0.16
6.93
3
STRACHOVA Sarka
1985
CZE
+0.26
7.52
4
LOESETH Mona
1991
NOR
+1.03
12.01
5
WIRTH Barbara
1989
GER
+1.36
13.94
6
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+1.64
15.57
7
GISIN Michelle
1993
SUI
+1.72
16.04
8
WALLNER Marina
1994
GER
+1.98
17.56
9
STABER Veronika
1987
GER
+2.12
18.37
10
NIGG Marina
1984
LIE
+2.15
18.55
11
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+2.17
18.67
12
BUCIK Ana
1993
SLO
+2.29
19.37
13
KOECK Hannah
1994
AUT
+2.45
20.30
13
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+2.45
20.30
15
STIEGLER Resi
1985
USA
+2.46
20.36
16
HECTOR Sara
1992
SWE
+2.54
20.83
17
BAUD Adeline
1992
FRA
+2.55
20.88
18
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+2.75
22.05
19
HAASER Ricarda
1993
AUT
+2.78
22.23
20
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+2.93
23.10
21
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+3.05
23.80
22
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
+3.27
25.09
23
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+3.61
27.07
24
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+3.63
27.19
25
DYGRUBER Julia
1991
AUT
+3.68
27.48
26
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+4.07
29.76
27
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+4.13
30.11
28
GIVEL Margaux
1991
SUI
+4.76
33.78
29
AGER Christina
1995
AUT
+5.01
35.24
30
STOFFEL Elena
1996
SUI
+5.42
37.64
31
PERSYN Karen
1983
BEL
+5.64
38.92
32
BERTRAND Marion
1984
FRA
+5.65
38.98
33
GEYR Carmen
1992
ITA
+5.92
40.55
34
ROBNIK Tina
1991
SLO
+5.97
40.85
35
HUEBNER Monica
1990
GER
+6.07
41.43
36
HANAOKA Moe
1984
JPN
+6.51
44.00
37
MIDALI Roberta
1994
ITA
+6.60
44.52
38
FORNI Josephine
1994
FRA
+6.83
45.87
39
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+6.99
46.80
40
PETERSON Foreste
1993
USA
+7.13
47.62
40
SKJOELD Maren
1993
NOR
+7.13
47.62
42
BISSIG Carole
1996
SUI
+8.28
54.33
43
SEIDL Claudia
1996
SLO
+11.81
74.93
44
LAPANJA Lila
1994
USA
+13.39
84.16
45
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
+27.31
165.41
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PERRUCHON Martina
1996
ITA
FRONZAROLI Stella
1996
SUI
SOSIO Federica
1994
ITA
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
PICCARD Lucie
1994
FRA
MEDETTI Alessia
1993
ITA
DIAZ Lucie
1993
FRA
MORIK Michelle
1990
AUT
PLUT Eli
1994
SLO
ROTHMUND Jasmin
1991
SUI
NOVOSELIC Sofija
1990
CRO
DUERR Lena
1991
GER
VOGEL Nadja
1990
SUI
LAVTAR Katarina
1988
SLO
JANSSON Louise
1995
SWE
WIESLER Maren
1993
GER
DUKE Hailey
1985
USA
MARMOTTAN Anemone
1988
FRA
BENZONI Marta
1990
ITA
KOPP Rahel
1994
SUI
AUBERT Sandrine
1982
FRA
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
MIRADOLI Romane
1994
FRA
AZZOLA Michela
1991
ITA
PARDELLER Sarah
1988
ITA
THALMANN Carmen
1989
AUT
GRASSL Paulina
1994
SWE
VLHOVA Petra
1995
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run