official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
1:44.87
19.23
2
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+1.87
32.07
2
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.87
32.07
4
WISEN Christopher
1992
SWE
+1.93
32.48
5
WIDING Vidar
1994
SWE
+2.09
33.58
6
ASK Jesper
1994
SWE
+2.37
35.50
7
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+2.82
38.59
8
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+2.89
39.07
9
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+2.93
39.35
10
WEDIN Robin
1994
SWE
+2.95
39.48
11
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+2.97
39.62
12
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+3.60
43.95
13
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
+3.68
44.50
14
WESTERMARCK William
1997
FIN
+3.86
45.73
15
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+4.21
48.13
16
KUPCOK Jakub
1992
SVK
+4.76
51.91
17
VESTIN Oskar
1995
SWE
+4.87
52.67
18
WIKSTROM William
1995
FIN
+5.22
55.07
19
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+5.53
57.20
20
HELEN Helmer
1998
FIN
+6.04
60.70
21
BLOM Johan
1995
SWE
+6.71
65.30
22
INGVES Oskar
1994
SWE
+7.82
72.92
23
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+8.67
78.76
24
SALMINEN Christoph
1993
SWE
+9.31
83.15
25
AHO Saku
1997
FIN
+9.39
83.70
26
COLLIN Axel
1998
SWE
+9.48
84.32
27
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
+9.93
87.41
28
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+10.36
90.36
29
MALMGREN Johan
1993
SWE
+11.85
100.59
30
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+14.08
115.90
31
FJAELLBERG William
1998
SWE
+15.52
125.78
32
BENGTSSON SOHLMAN William
1997
SWE
+17.95
142.47
33
GAUP Nils Ante
1998
NOR
+19.52
153.25
34
ANTFOLK Alexander
1998
SWE
+21.95
169.93
35
JORAELV Daniel
1997
SWE
+23.13
178.03
36
BROMSETH Adrian
1998
NOR
+23.16
178.24
Did not finish 2nd run
LARSSON Maans
1997
SWE
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
BERGMAN Martin
1997
SWE
OLSEN Theodor Aam
1997
NOR
BERNTSEN Alexander
1997
NOR
RYDBERG Viktor
1996
SWE
HOUGH Max
1996
AUS
AHLIN Adam
1997
SWE
CRUZ Erik
1994
ESP
ASPLUND Emil
1996
SWE
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
MANKINEN Miikka
1997
FIN
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MORTENSEN Steffen
1998
NOR
TOERNQVIST David
1998
SWE
WICKBERS Pontus
1998
SWE
EKELOEF John
1998
SWE
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
FRISK Carl Fredrik
1997
SWE
LINDGREN Viktor
1995
SWE
OEHMAN Alex
1997
SWE
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
JONSTRUP Jeppe
1996
DEN
SVELS Anders
1996
FIN
GRAHN Filip
1997
SWE
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
HENTTINEN Elias
1996
FIN
LOEF Max
1997
SWE
ENQVIST Niclas
1996
SWE
KUUSLA Henri
1997
FIN
THORWID Oscar
1995
SWE
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
KARLSSON Filip
1997
SWE
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
JONSSON Hampus
1994
SWE
JAERNKROK Claes
1996
SWE
MOERFELT GUSTAVSSON Truls
1996
SWE
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
KOIVULA Antto
1990
FIN
LARSSON Johan
1994
SWE
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
SATTANEN Juho
1995
FIN
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run