official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
1:42.53
8.00
2
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+0.45
11.16
3
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+0.53
11.72
4
GASUNA Lelde
1990
LAT
+1.31
17.20
5
GRASSL Paulina
1994
SWE
+1.49
18.46
6
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+2.20
23.45
7
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
+2.30
24.15
8
HAAKANSSON-FERMBAECK Vera
1996
SWE
+2.33
24.36
9
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
+2.45
25.20
10
GRANT Lovisa
1995
SWE
+2.52
25.70
11
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+2.56
25.98
12
HVAMMEN Guro
1997
NOR
+2.97
28.86
13
KERVEN Michelle
1998
SWE
+3.15
30.12
14
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+3.40
31.88
15
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+3.48
32.44
16
NORBYE Kaja
1999
NOR
+3.52
32.72
17
GUNNARSTEDT Rebecca
1991
SWE
+4.57
40.09
18
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+4.75
41.36
19
CARLSSON Sofie
1993
SWE
+4.76
41.43
20
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+4.94
42.69
21
HAMMERGAARD Emma
1999
SWE
+5.08
43.67
22
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+5.37
45.71
23
IVARSSON Lin
1996
SWE
+5.66
47.75
24
WEDIN Louise
1995
SWE
+6.33
52.45
25
KLING Kajsa
1988
SWE
+6.50
53.65
26
ALKELL Emeli
1997
SWE
+7.58
61.23
27
LIFVENDAHL Lisa
1997
SWE
+8.06
64.60
28
OHLSSON Marta
1995
SWE
+8.77
69.59
29
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+8.90
70.50
30
WILHELMSON Elsa
1996
SWE
+9.57
75.20
31
DJURESTAAL Li
1995
SWE
+9.86
77.24
32
OESUND Emelie
1996
SWE
+9.98
78.08
33
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+10.77
83.63
34
NEJDERYD Evelina
1995
SWE
+11.27
87.14
35
GYLLENSWAERD Fanny
1997
SWE
+11.56
89.18
36
OLOFSSON Elin
1997
SWE
+12.17
93.46
37
AUNES Li
1997
SWE
+14.18
107.58
38
GABRIELSSON Malin
1995
SWE
+14.25
108.07
39
HENNING Emelie
1999
SWE
+14.90
112.63
40
NYSTROEM Amanda
1996
SWE
+15.18
114.60
41
CHRISTENSEN Helena
1996
SWE
+15.39
116.07
42
BOBERG Selma-Louise
1996
SWE
+16.40
123.17
43
ANDERSSON Filippa
1999
SWE
+16.68
125.13
44
CHRISTMANSSON Anna
1997
SWE
+17.04
127.66
45
FRANSSON Hanna
1998
SWE
+21.41
158.35
46
SEDIN Louise
1997
SWE
+25.74
188.75
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
THORWID Alice
1999
SWE
JANSSON Martina
1998
SWE
MIDNAES Wilma
1999
SWE
OLSSON Klara
1997
SWE
EKMAN Ebba
1998
SWE
NORGREN Petrea
1997
SWE
GUNNARSTEDT Nadja
1997
SWE
SELINDER Emelie
1997
SWE
ARNESSON Anna
1995
SWE
ERIKSSON Linnea
1999
SWE
SALOMONSSON Emmie
1997
SWE
ISRAELSSON Elsa
1997
SWE
BROWALDH Siri
1998
SWE
ASPLUND Evelina
1999
SWE
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
STRANDBERG Ebba
1998
SWE
AXELSSON Fanny
1998
SWE
GRUNDEN Matilda
1997
SWE
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
STENVALL Emma
1996
SWE
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run