official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NARVESTAD Nikolai Tornoe
1992
NOR
1:16.57
23.91
2
HIETANEN Kasper
1991
FIN
+0.65
29.09
3
DAHL Kalle
1991
FIN
+0.72
29.65
4
CASSMAN Anton
1993
SWE
+1.02
32.04
5
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+1.11
32.75
6
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+1.47
35.62
7
MYKLEVOLD Ben-Robin
1993
NOR
+1.53
36.10
8
SALLINEN Joona
1993
FIN
+2.03
40.08
9
NYBERG Erik
1994
SWE
+2.32
42.39
10
ASK Jesper
1994
SWE
+2.38
42.87
11
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
+2.92
47.17
12
HVAMMEN Kjetil
1995
NOR
+2.93
47.25
13
BERGBOM Axel
1993
SWE
+3.30
50.20
14
WEDIN Robin
1994
SWE
+3.38
50.84
15
BLOMDAHL Eric
1993
SWE
+3.39
50.92
16
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+3.47
51.55
17
STICKO Victor
1991
SWE
+3.98
55.62
18
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+4.13
56.81
19
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
+4.29
58.09
20
LINDSTROEM Jesper
1991
SWE
+4.30
58.17
21
SCHOEYEN Axel Ryder
1995
NOR
+4.32
58.33
22
KLEIN Isak
1996
SWE
+4.37
58.72
23
JAMTEBO Alexander
1991
SWE
+5.12
64.70
24
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
+5.15
64.94
25
WIDING Vidar
1994
SWE
+5.23
65.58
26
STARK Joonas
1992
FIN
+5.53
67.97
27
KOIVULA Antto
1990
FIN
+5.88
70.75
28
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
+6.46
75.37
29
SVELS Anders
1996
FIN
+7.18
81.11
30
GRANT Thomas
1994
NOR
+7.25
81.67
31
BORGENSTAM Sebastian
1994
SWE
+7.64
84.77
32
TUHKALA Antti
1995
FIN
+8.47
91.39
33
SJOESTROEM Daniel
1996
SWE
+8.97
95.37
34
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+9.15
96.80
35
NILSEN Thomas
1996
NOR
+10.63
108.59
36
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
+10.82
110.11
37
SUND Philip Moy
1996
NOR
+11.09
112.26
38
OS OEVERLAND Christian
1996
NOR
+11.54
115.84
39
LITHEN Robin
1996
FIN
+11.68
116.96
40
SALMINEN Christoph
1993
SWE
+11.82
118.07
41
ASPLUND Emil
1996
SWE
+13.10
128.27
42
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
+17.59
164.04
43
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
+19.91
182.52
44
JOHANSSON Anton
1996
SWE
+22.35
201.96
45
LASSILA Kalle
1972
FIN
+34.05
295.17
Did not finish 2nd run
PETTERSEN Haakon
1996
NOR
ROEDFJELL Sindre
1993
NOR
PETTERSSON Alfred
1995
SWE
KONI Ranek
1993
EST
JONSSON Linus
1994
SWE
SKOOG Marcus
1989
SWE
HANSSON Nils
1994
SWE
AAGREN Tom
1991
FIN
CROGH Sindre
1995
NOR
BRUVOLL Stian
1992
NOR
SALMINEN Anton
1990
SWE
UNANDER Max
1992
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KUFAAS Jesper Kraemer
1996
NOR
BERGDAHL Freddy
1995
SWE
HELLGREN Joel
1995
SWE
VESTIN Oskar
1995
SWE
HAERSTEDT Tobias
1994
SWE
LARSSON Lukas
1994
SWE
SIROLA Verneri
1995
FIN
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
SAGFJORD Gabriel Starup
1995
NOR
LEONSAARI Eero
1995
FIN
CRUZ Erik
1994
ESP
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
NAKKI Aleksi
1993
FIN
ENGVOLL Morten
1992
NOR
KIRKEFJORD Goeran
1990
NOR
Did not start 1st run