official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TONETTI Riccardo
1989
ITA
1:31.81
6.00
2
LINDH Calle
1990
SWE
+0.32
8.16
3
LUITZ Stefan
1992
GER
+0.35
8.36
4
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.37
8.50
5
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+0.39
8.63
6
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.46
9.11
7
AERNI Luca
1993
SUI
+0.55
9.71
8
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.58
9.92
9
THEOLIER Steven
1990
FRA
+0.62
10.19
10
ANKENY Michael
1991
USA
+0.67
10.52
11
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.73
10.93
12
PLACE Francois
1989
FRA
+0.89
12.01
13
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+0.90
12.08
14
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+0.91
12.15
14
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+0.91
12.15
16
SASAKI Akira
1981
JPN
+1.13
13.63
17
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.26
14.51
18
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+1.32
14.91
19
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.33
14.98
19
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.33
14.98
21
WIESER Manuel
1990
AUT
+1.40
15.45
22
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.50
16.13
23
SAXVALL Per
1989
SWE
+1.81
18.22
24
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+1.90
18.83
25
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.91
18.90
26
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+2.03
19.71
27
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.14
20.45
28
YULE Daniel
1993
SUI
+2.35
21.87
28
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+2.35
21.87
30
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.68
24.10
31
KRANJEC Zan
1992
SLO
+3.16
27.34
32
BUDAL Martin
1989
NOR
+3.38
28.83
33
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+3.53
29.84
34
ROCHAT Marc
1992
SUI
+3.79
31.59
35
BONVIN Anthony
1994
SUI
+4.08
33.55
36
OBERT Anthony
1985
FRA
+4.09
33.62
37
WHITE Trevor
1984
CAN
+4.18
34.23
38
BUFFET Robin
1991
FRA
+4.24
34.63
39
ZUEV Stepan
1988
RUS
+4.48
36.25
40
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+4.50
36.39
41
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+4.54
36.66
42
ROTA Nicola
1989
ITA
+4.63
37.27
43
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+4.84
38.68
44
BONER Sandro
1988
SUI
+5.21
41.18
45
KETTERER David
1993
GER
+5.35
42.13
46
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+5.53
43.34
47
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+5.65
44.15
48
ISHII Tomoya
1989
JPN
+6.58
50.44
49
MLINSEK Filip
1988
SLO
+8.28
61.92
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FAVROT Thibaut
1994
FRA
BACHER Fabian
1993
ITA
MOUGEL Youri
1993
FRA
PICCARD Roy
1993
FRA
STRASSER Linus
1992
GER
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
GASPOZ Vincent
1991
SUI
BOSCA Giulio
1990
ITA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
ALAERTS Kai
1989
BEL
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
STEDING Daniel
1992
SWE
GASSNER Philipp
1992
GER
BISCHOF Martin
1991
AUT
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
MARICAL Antoine
1991
FRA
JAZBEC Patrick
1989
SLO
NOESIG Christoph
1985
AUT
TUMLER Marco
1988
SUI
MOLLIN Bart
1981
BEL
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
STUTZ Paul
1983
CAN
RONCI Giordano
1992
ITA
PERAUDO Ross
1992
AUS
RIVAS Gabriel
1986
FRA
RYDING David
1986
GBR
Disqualified 1st run