official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEHLE Dominik
1986
GER
1:27.87
13.24
2
BONER Sandro
1988
SUI
+1.14
21.28
3
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+1.32
22.55
4
TRAXL Michael
1993
AUT
+1.41
23.19
5
PLATZER Lukas
1991
ITA
+1.81
26.01
6
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+1.96
27.07
7
SCHWAIGER Johann
1994
GER
+2.01
27.42
8
GRAND Guillaume
1992
FRA
+2.10
28.06
9
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.16
28.48
9
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+2.16
28.48
11
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+2.29
29.40
12
SUGAI Ryo
1991
JPN
+2.42
30.32
13
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.51
30.95
14
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+2.54
31.16
15
CHIESA Andrea
1994
ITA
+2.60
31.59
16
NORYS Frederik
1996
GER
+2.63
31.80
17
DICK Lukas
1996
GER
+2.67
32.08
18
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.70
32.29
19
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.82
33.14
20
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+3.14
35.40
21
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+3.18
35.68
22
BREU Raffael
1994
GER
+3.19
35.75
23
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.32
36.67
24
TREMMEL Anton
1994
GER
+4.27
43.37
25
GUILLOT Victor
1996
FRA
+4.47
44.78
26
BAYER Alexander
1995
GER
+4.99
48.45
27
GRATZ Fabian
1997
GER
+5.76
53.88
28
CERMAK Jan
1988
CZE
+5.88
54.73
29
HLADIK Sebastian
1996
GER
+5.94
55.15
30
JOCHER Simon
1996
GER
+6.10
56.28
31
PICCARD Daron
1996
FRA
+6.13
56.49
32
PRSALA Vojta
1991
CZE
+6.52
59.24
33
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+6.69
60.44
34
BONAPACE Enrico Steve
1994
ITA
+7.00
62.63
35
HUG Manuel
1996
LIE
+7.12
63.48
36
FLAMM Leon
1997
GER
+7.39
65.38
37
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+7.79
68.21
38
HERZOG Michael
1996
GER
+8.75
74.98
39
KOEHLER Joel
1997
GER
+8.99
76.67
40
SCHMUCK Veit
1997
GER
+9.06
77.17
41
PLATTER Filip
1997
SWE
+13.00
104.97
42
MERKT Hannes
1997
GER
+14.87
118.16
43
LATASTER Etienne
1984
NED
+22.43
171.50
Did not finish 2nd run
SCHMID Tobias
1997
GER
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
ROEL Patrick
1992
NED
LAENGST Heiner
1994
GER
ZELLER Yannik
1996
GER
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
ALAERTS Xan
1992
BEL
VETTER Alexander
1993
GER
BONER Patrick
1989
SUI
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
GRUBER Christian
1993
GER
KOELL Alexander
1990
SWE
WASMEIER Lukas
1994
GER
STEIMLE Simon
1991
SUI
WIESER Manuel
1990
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PERRIER Paul
1995
FRA
DAUMANN Jan
1997
GER
KUCERA Leon
1997
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
KREUZER Simon
1996
GER
SCHMID Patrick
1996
GER
BAUR Tobias
1997
GER
SHALAEV Andrey
1996
RUS
DORSCH Ferdinand
1997
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
DATZER Daniel
1996
GER
KREILINGER Markus
1996
GER
FALGOUX Remy
1996
FRA
FEASEY Willis
1992
NZL
GAUER Nico
1996
LIE
ERTL Nikolaus
1995
GER
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
MARTIN Florian
1996
FRA
HEGELE Georg
1996
GER
ZHILIN Alexey
1992
RUS
ERLER Tobias
1995
AUT
KRAHNERT Lucas
1995
GER
PERRET Alexis
1994
FRA
SAUTER Paul
1994
GER
LAIDLAW Luke
1992
AUS
BRANDNER Christof
1994
GER
STRASSER Linus
1992
GER
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
BUDAL Martin
1989
NOR
Did not start 1st run