official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BAECK Axel
1987
SWE
1:55.16
6.00
2
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.16
6.86
3
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+0.65
9.50
4
LARSSON Markus
1979
SWE
+0.91
10.90
5
YULE Daniel
1993
SUI
+1.02
11.49
6
GINI Marc
1984
SUI
+1.17
12.30
7
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+1.34
13.21
7
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+1.34
13.21
9
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+1.42
13.65
10
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.59
14.56
11
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+1.67
14.99
12
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.68
15.04
13
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.86
16.01
14
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+1.88
16.12
15
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+1.99
16.71
16
SAXVALL Per
1989
SWE
+2.05
17.04
17
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+2.08
17.20
18
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.13
17.47
19
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.40
18.92
20
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+2.51
19.51
21
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+2.73
20.70
22
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.78
20.97
23
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.95
21.88
24
ZAMPA Adam
1990
SVK
+2.96
21.94
25
TISSOT Maxime
1986
FRA
+3.00
22.15
26
STEHLE Dominik
1986
GER
+3.06
22.47
27
SKUBE Matic
1988
SLO
+3.55
25.11
28
RYDING David
1986
GBR
+3.65
25.65
29
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.94
27.21
30
KETTERER David
1993
GER
+4.10
28.07
31
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+4.34
29.37
32
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+4.43
29.85
33
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+4.49
30.17
34
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+4.52
30.33
35
OBERT Anthony
1985
FRA
+4.60
30.77
36
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+4.61
30.82
37
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.64
30.98
38
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+4.73
31.47
39
STEDING Daniel
1992
SWE
+4.80
31.84
40
PERAUDO Adam
1987
ITA
+4.98
32.81
41
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+5.11
33.51
42
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+5.15
33.73
43
BUDAL Martin
1989
NOR
+5.18
33.89
44
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+5.26
34.32
45
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+5.27
34.37
46
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+5.41
35.13
47
ISHII Tomoya
1989
JPN
+5.48
35.50
48
MONSEN Marcus
1995
NOR
+5.91
37.82
49
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+6.13
39.00
50
BONER Sandro
1988
SUI
+6.22
39.49
51
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+6.39
40.40
52
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+7.32
45.41
Did not qualify for 2nd run
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
CHRAPEK Adam
1993
POL
MEINERS Maarten
1992
NED
DRESSEN Thomas
1993
GER
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
SALA Tommaso
1995
ITA
ZAMPA Andreas
1993
SVK
RZEPECKI Filip
1992
POL
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
EISATH Michael
1990
ITA
WALCH Magnus
1992
AUT
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
GROSELJ Zan
1993
SLO
GARDET Benjamin
1986
BEL
OESTER Carl-johan
1992
SWE
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BERTOIA Jon Magnus
1994
NOR
ZINGERLE Alex
1992
ITA
NARITA Hideyuki
1993
JPN
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
TAKEDA Ryu
1984
JPN
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MANFRINI Marco
1992
ITA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
GRUBER Christian
1993
GER
LAIKERT Igor
1991
BIH
ALLEGRE Nils
1994
FRA
STROLZ Johannes
1992
AUT
JENOT Olivier
1988
MON
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
ADDE Andreas
1988
NOR
WENNBERG Mathias Holten
1993
NOR
STENBAK Michael
1990
NOR
CARRERAS Pol
1990
ESP
MARGUERETTAZ Thierry
1990
ITA
FJELDBERG Martin
1995
NOR
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
GASSNER Philipp
1992
GER
JOHANSSON Emil
1988
SWE
GALEOTTI Greg
1992
FRA
KRANJEC Zan
1992
SLO
VIDOVIC Matej
1993
CRO
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
MOLLIN Bart
1981
BEL
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
ALAERTS Kai
1989
BEL
KONO Kyosuke
1991
JPN
THOULE Nicolas
1990
FRA
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
PLACE Francois
1989
FRA
VALENCIC Mitja
1978
SLO
KUERNER Miha
1987
SLO
AERNI Luca
1993
SUI
FELLER Manuel
1992
AUT
Did not start 1st run