official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GOLDBERG Jared
1991
USA
1:35.01
9.82
2
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.46
14.56
3
ENGEL Mark
1991
USA
+1.07
20.86
4
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+1.18
21.99
5
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.25
22.71
6
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+1.41
24.36
7
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+1.57
26.01
8
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+1.72
27.56
9
DUPRATT Samuel
1993
USA
+1.87
29.11
10
CHODOUNSKY David
1984
USA
+1.99
30.35
11
COHEE Nick
1988
USA
+2.12
31.69
12
FEASEY Willis
1992
NZL
+2.16
32.10
13
KELLEY Tim
1986
USA
+2.34
33.96
14
KASPER Nolan
1989
USA
+2.55
36.12
15
ADDE Andreas
1988
NOR
+2.63
36.95
16
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.04
41.18
17
COOKSON Bryan
1994
CAN
+3.39
44.79
18
MAPLE Wiley
1990
USA
+3.40
44.89
19
PREBBLE Nick
1993
NZL
+3.53
46.23
20
NYMAN Steven
1982
USA
+3.65
47.47
21
FARROW Tanner
1993
USA
+3.67
47.67
22
BENNETT Bryce
1992
USA
+3.70
47.98
23
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
+3.88
49.84
24
WEISEL Kipling
1995
USA
+4.24
53.55
25
JUNEAU Tai
1995
NZL
+4.44
55.62
26
LANE Colby
1996
USA
+5.07
62.12
27
SPROCK Ty
1995
USA
+6.32
75.01
28
MAES Sam
1998
BEL
+7.33
85.43
29
PFLUG Florian
1996
AUT
+7.83
90.58
30
CHRISTENSEN Lars August
1998
NOR
+7.87
91.00
31
THEIS Tyler
1994
USA
+8.03
92.65
32
YOUNG Joseph
1996
CAN
+8.35
95.95
33
O BRIEN Keilan
1996
USA
+8.38
96.26
34
CALARCO Matthew
1996
USA
+8.83
100.90
35
MOFFAT Kye
1996
USA
+8.90
101.62
36
DADOUCH Leslie
1997
CAN
+9.01
102.76
37
REEVES Ian
1996
USA
+9.07
103.37
38
LEE Dong-geun
1994
KOR
+9.37
106.47
39
LEE Han-Hee
1997
KOR
+10.03
113.28
40
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+10.42
117.30
41
DERWIN Colbey
1997
NZL
+10.46
117.71
42
RICHARDS Samuel
1998
NZL
+10.49
118.02
43
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
+11.09
124.21
44
HALLIWELL Oscar
1998
NZL
+11.85
132.05
45
SHAW Samuel
1998
NZL
+12.88
142.67
46
RICH Jackson
1998
NZL
+12.94
143.29
47
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
+13.42
148.24
48
GEMMELL Nicholas
1997
NZL
+14.81
162.58
49
BARTON Daniel
1998
GBR
+16.29
177.85
50
NISBET Alan
1997
NZL
+17.38
189.09
51
WILSON Connor
1996
RSA
+22.44
241.28
Did not finish 2nd run
MARXER Silvan
1998
LIE
POECHGRABER Paul
1998
AUT
WALLACE Timothy
1996
NZL
TOMEI Pietro
1997
ITA
WISEN Christopher
1992
SWE
TAHARA Kazuki
1993
JPN
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
SPETALEN Kristian
1995
NOR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
SANTANIELLO Nick
1995
USA
GINNIS Alexander
1994
USA
TUMLER Marco
1988
SUI
GOWER Jack
1994
GBR
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run