official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KONO Kyosuke
1991
JPN
1:41.10
14.21
2
PARK Je-yun
1994
KOR
+0.74
19.48
3
KIM Woo-sung
1986
KOR
+1.44
24.47
4
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+1.62
25.75
5
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+1.63
25.82
6
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+2.32
30.73
7
SHIN Masanori
1993
JPN
+2.45
31.66
7
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.45
31.66
9
PARK hyuk
1990
KOR
+2.67
33.22
10
OBARA Kenta
1994
JPN
+2.95
35.22
11
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+3.39
38.35
12
SEINO Koyu
1993
JPN
+3.52
39.28
13
KIM Dong-woo
1995
KOR
+3.63
40.06
14
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+3.76
40.99
15
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
+3.80
41.27
16
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.83
41.49
17
KOYAMA Youhei
1998
JPN
+4.06
43.12
18
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+4.15
43.76
19
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+4.39
45.47
20
KAWAKAMI Haruka
1994
JPN
+4.62
47.11
21
OKUMURA Shun
1996
JPN
+4.78
48.25
22
OGIHARA Shunsuke
1992
JPN
+4.90
49.11
23
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+4.92
49.25
24
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+5.31
52.03
25
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+5.40
52.67
26
SHINOHARA Yuuma
1992
JPN
+6.59
61.14
27
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+6.97
63.85
28
HIROSE Takanao
1993
JPN
+7.33
66.41
29
FURUHATA Kazuki
1995
JPN
+7.78
69.62
29
ARAI Shogo
1994
JPN
+7.78
69.62
31
YOSHIWA Yutaro
1996
JPN
+8.17
72.39
32
JO Kwang-ho
1995
KOR
+8.61
75.53
33
TESHIROGI Shogo
1995
JPN
+8.96
78.02
34
PARK hyun
1993
KOR
+10.41
88.35
35
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+10.54
89.27
36
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+10.60
89.70
36
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
+10.60
89.70
38
ISHIWATA Ken
1997
JPN
+10.61
89.77
39
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+12.32
101.95
40
MATSUMOTO Tadashi
1994
JPN
+12.47
103.02
41
BAE Jun-Woo
1998
KOR
+12.95
106.44
Did not qualify for 2nd run
CHOI Jong-Hak
1998
KOR
AKEZHUOLI Mulati
1998
CHN
TOKUTAKE Yasutaka
1998
JPN
XU Mingfu
1997
CHN
MARUYAMA Daiki
1998
JPN
MIYAZAKI Shotaro
1998
JPN
SA Jae-Bin
1996
KOR
KARASSEV Mikhail
1994
KAZ
YI Dong-Heon
1997
KOR
SHPARBERG Mark
1995
KAZ
MAEDA Kazuki
1997
JPN
YU Yongyou
1989
CHN
GOTO Ryuya
1992
JPN
SHINOHARA Kodai
1997
JPN
SUZUKI Shutaro
1997
JPN
SATO Takumi
1996
JPN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
WANG Yu
1994
CHN
TIAN Yuheng
1985
CHN
Did not finish 2nd run
BYUN Jung-hyun
1996
KOR
FUJINO Shuntaro
1995
JPN
LEE Jeong-jae
1994
KOR
LEE Seung-pyo
1995
KOR
KIKUCHI Takuya
1993
JPN
SHIMAKURA Hifumi
1994
JPN
HASHIMOTO Tetsuya
1994
JPN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
SATONO Daigo
1994
JPN
KATONO Daichi
1988
JPN
OHKOSHI Sena
1996
JPN
NARITA Iori
1994
JPN
KIM Seul-kyung
1991
KOR
NAGASAWA Tasuku
1993
JPN
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
OK Youn-Sang
1998
KOR
ZHANG Xinyue
1994
CHN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
JIANG Han
1998
CHN
KOO Beom-Jun
1998
KOR
KIM Tae-ho
1998
KOR
WANG Jisen
1996
CHN
WU Meng-che
1995
TPE
GAO Qun
1996
CHN
MATSUNO Kota
1995
JPN
SEO Kyoung-won
1991
KOR
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
HUANG Haibin
1990
CHN
DU Jinlun
1990
CHN
HIDAKA Daiki
1997
JPN
LI Lei
1987
CHN
SHIMIZU Kento
1996
JPN
GOTO Yushi
1997
JPN
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
YOON Jong-seok
1993
KOR
PAK Artem
1995
RUS
LEE Jang-woo
1995
KOR
SAITO Keiya
1996
JPN
FUJIWARA Souta
1994
JPN
NISHI Sota
1996
JPN
FUSE Takashi
1990
JPN
FUKASE Satoshi
1996
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
Did not start 1st run