official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CASSMAN Anthon
1993
SWE
1:34.35
11.50
2
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+0.82
17.76
3
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.17
20.43
4
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.20
20.66
5
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.41
22.26
6
ASK Jesper
1994
SWE
+1.55
23.33
7
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.67
24.24
8
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.80
25.24
9
JORDANIS Robin
1994
FRA
+2.05
27.14
10
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.20
28.29
11
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.21
28.36
12
HEGELE Georg
1996
GER
+2.24
28.59
13
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.27
28.82
14
TAJET Simen
1993
NOR
+2.55
30.96
15
GRYM Hannes
1996
SWE
+2.64
31.65
16
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+3.04
34.70
17
BACK Robin
1996
FIN
+3.06
34.85
17
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+3.06
34.85
19
MAKELA Eetu
1998
FIN
+3.33
36.91
20
MEINERS Maarten
1992
NED
+3.70
39.74
21
VERBEKE Tom
1997
BEL
+4.18
43.40
22
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+4.61
46.68
23
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
+4.79
48.05
24
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+5.09
50.34
25
HAHLIN Olle
1997
SWE
+6.02
57.44
26
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+6.18
58.66
27
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+6.36
60.03
28
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+7.79
70.95
29
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
+8.51
76.44
30
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
+8.67
77.66
31
LOEF Max
1997
SWE
+9.27
82.24
32
MARKLUND Emil
1999
SWE
+9.56
84.45
33
NETINDER Melker
2000
SWE
+9.60
84.76
34
HEDELIN Olof
1998
SWE
+10.32
90.25
35
CASTENBORG Gustav
1997
SWE
+10.43
91.09
36
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+10.48
91.47
37
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+10.96
95.14
38
LARSSON Mikael
2000
SWE
+11.39
98.42
39
BERGMAN Antti
1997
FIN
+11.82
101.70
40
EDMARK Hugo
2000
SWE
+13.09
111.39
41
VON AXELSSON Johan
2000
SWE
+13.66
115.74
42
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
+14.44
121.69
43
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+16.49
137.34
44
JANKALA Joona
2000
FIN
+17.23
142.98
Did not finish 2nd run
KERVEN Christopher
2000
SWE
LEHTO Elian
2000
FIN
OESUND Max
2000
SWE
AATAMILA Lauri
2000
FIN
ZAVECKAS Giedrius
1963
LTU
BARES Petr
1999
CZE
LINDGREN Viktor
1995
SWE
BROMSETH Adrian
1998
NOR
BERGMAN Johan
1998
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
GEDRA Zaks
1998
LAT
SMITH Warren Cummings
1992
EST
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
SALARICH Joaquim
1994
ESP
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TORVINEN Turo
2000
FIN
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
FIELER Joergen
2000
NOR
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
MILATA Jiri
2000
CZE
NILSEN Eivind
1999
NOR
SOERENSEN Magnus
1999
NOR
EILERTSEN Jonas Grov
1999
NOR
LIAN KRANE Mats
1996
NOR
EKELOEF John
1998
SWE
OS OEVERLAND Christian
1996
NOR
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
FJAELLBERG William
1998
SWE
COLLIN Axel
1998
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
AATAMILA Leo
1999
FIN
WESTLING Anton
1998
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
HELEN Helmer
1998
FIN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
TAKKI Teddy
1996
FIN