official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TONETTI Riccardo
1989
ITA
1:39.09
6.00
2
ENGEL Mark
1991
USA
+0.66
10.80
3
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.88
12.39
4
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+0.89
12.47
5
YULE Daniel
1993
SUI
+1.01
13.34
6
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.11
14.07
7
LEITINGER Roland
1991
AUT
+1.27
15.23
8
RYDING Dave
1986
GBR
+1.28
15.30
9
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+1.29
15.37
10
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.35
15.81
11
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.41
16.25
12
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.45
16.54
13
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+1.46
16.61
14
AERNI Luca
1993
SUI
+1.50
16.90
15
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.56
17.34
16
GASPOZ Vincent
1991
SUI
+1.57
17.41
16
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.57
17.41
16
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.57
17.41
19
STRICKER Martin
1991
SUI
+1.61
17.70
20
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
+1.64
17.92
21
WIESER Manuel
1990
AUT
+1.72
18.50
22
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.80
19.08
23
GINI Marc
1984
SUI
+1.98
20.39
24
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.02
20.68
25
KUERNER Miha
1987
SLO
+2.07
21.04
26
NANI Roberto
1988
ITA
+2.19
21.91
27
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.94
27.36
28
MATT Michael
1993
AUT
+3.07
28.31
29
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+3.18
29.11
30
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+3.37
30.49
31
SALA Tommaso
1995
ITA
+3.56
31.87
32
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.96
34.77
33
CALOVINI Mathias
1992
AUT
+4.05
35.43
34
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.15
36.15
35
MLINSEK Filip
1988
SLO
+4.38
37.83
36
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+4.40
37.97
37
HADALIN Stefan
1995
SLO
+4.45
38.33
38
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.61
39.50
39
TUMLER Marco
1988
SUI
+4.95
41.97
40
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+5.17
43.57
41
ISHII Tomoya
1989
JPN
+5.19
43.71
42
BACHER Fabian
1993
ITA
+5.23
44.00
43
STEIMLE Simon
1991
SUI
+5.27
44.29
44
THEOLIER Steven
1990
FRA
+5.60
46.69
45
GABIOUD Dylan
1995
SUI
+5.71
47.49
46
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+5.81
48.22
47
NOEL Clement
1997
FRA
+6.19
50.98
48
DAHL Juho
1994
FIN
+6.22
51.20
49
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+6.28
51.63
50
LELEU Theo
1992
FRA
+6.46
52.94
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MAURBERGER Simon
1995
ITA
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
BERLA Franck
1995
FRA
DA VILLA Davide
1995
ITA
LUUKKO Max
1994
FIN
REYMOND Marco
1994
SUI
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
SIMONET Sandro
1995
SUI
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
PLACE Francois
1989
FRA
STEHLE Dominik
1986
GER
Disqualified 1st run