official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALAERTS Kai
1989
BEL
1:25.67
13.01
2
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.65
17.71
3
MOLLIN Bart
1981
BEL
+1.36
22.85
4
PLATZER Lukas
1991
ITA
+1.39
23.07
5
PERAUDO Ross
1992
AUS
+1.52
24.01
6
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+1.62
24.73
7
BERLA Franck
1995
FRA
+1.82
26.18
8
GARDET Benjamin
1986
FRA
+1.95
27.12
9
REYMOND Marco
1994
SUI
+2.02
27.63
10
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+2.70
32.55
10
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.70
32.55
12
GEYER Jai
1990
GBR
+3.08
35.30
13
MIDALI Alberto
1993
ITA
+3.30
36.89
14
BLOCH Gaspard
1995
FRA
+3.54
38.63
15
GEIER Gerald
1993
AUT
+3.83
40.73
16
MOOSER Marc
1993
SUI
+4.08
42.54
17
BARUFFALDI Matteo
1994
ITA
+4.20
43.41
18
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
+4.69
46.95
19
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
+4.93
48.69
20
VAN BUYNDER Frederik
1988
BEL
+5.11
49.99
21
TERRAL Maxime
1993
FRA
+5.20
50.64
22
MORGAN Bradley
1991
GBR
+5.25
51.00
23
MAJOR Billy
1996
GBR
+5.44
52.38
24
EMMERT Fabian
1994
GER
+5.75
54.62
25
CLARO Eugenio
1993
CHI
+5.80
54.99
26
ALAERTS Xan
1992
BEL
+5.97
56.22
27
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+6.29
58.53
28
RENZHYN Mykhaylo
1978
ISR
+6.45
59.69
29
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
+7.17
64.90
30
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+7.36
66.27
31
IMSENG Florian
1995
SUI
+7.39
66.49
32
WILLEMS Bjoern
1996
NED
+7.55
67.65
33
MURITH Bastien
1995
SUI
+8.65
75.61
34
DE WIT Thibault
1996
BEL
+10.20
86.83
35
DERUAZ Come
1996
FRA
+10.23
87.05
36
SCHILDERMANS Steve
1996
BEL
+11.11
93.41
37
VANDERSTICHELEN Maxime
1996
BEL
+14.86
120.55
38
AZZIMANI Samir
1977
MAR
+15.90
128.08
39
DURE Jasper
1994
BEL
+16.97
135.82
40
MARX Laurent
1993
SUI
+18.02
143.42
41
BYLEHN Michael
1987
SWE
+19.99
157.68
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BORIES Geoffrey
1996
FRA
ARNOUT Dries
1995
BEL
RIDDELL Luke
1996
IRL
KEMPENAERS Sander
1994
BEL
FAVRE Philippe
1971
FRA
BOYER Julien
1996
FRA
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
MATYAS Jan
1983
CZE
TAYLOR Laurie
1996
GBR
SARREMEJANE Nicolas
1990
FRA
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
VOISIN Nathan
1994
FRA
CARVALLO Benjamin
1991
CHI
BARATTERO Stefano
1990
ITA
HOEN Benoit
1994
FRA
COUTELEN Jan Alexis
1995
FRA
PERRET Alexis
1994
FRA
BULLEN Robert
1989
GBR
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
ZURBRIGGEN Pirmin
1992
SUI
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
LELEU Theo
1992
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run