official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CASSMAN Anthon
1993
SWE
1:31.21
13.23
2
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+0.50
17.18
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.53
17.41
4
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.79
19.47
5
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+0.98
20.97
6
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.56
25.54
7
ASK Jesper
1994
SWE
+1.62
26.02
8
WASMEIER Lukas
1994
GER
+1.64
26.18
9
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+2.03
29.25
10
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.48
32.81
11
HELEN Helmer
1998
FIN
+2.54
33.28
12
HEGELE Georg
1996
GER
+2.64
34.07
13
TAJET Simen
1993
NOR
+2.76
35.02
14
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+2.80
35.33
15
BACK Robin
1996
FIN
+3.48
40.70
16
JORDANIS Robin
1994
FRA
+3.57
41.41
17
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+3.65
42.04
17
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.65
42.04
19
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+3.90
44.02
20
GEDRA Zaks
1998
LAT
+4.26
46.86
21
WIDING Vidar
1994
SWE
+4.30
47.17
22
KERANEN Emil
1999
FIN
+4.51
48.83
22
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+4.51
48.83
24
MEINERS Maarten
1992
NED
+6.01
60.67
25
OS OEVERLAND Christian
1996
NOR
+6.72
66.28
25
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+6.72
66.28
27
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+6.86
67.38
28
HAHLIN Olle
1997
SWE
+6.89
67.62
29
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+7.92
75.75
30
LEHTO Elian
2000
FIN
+7.97
76.14
31
EDVINSSON Mattias
1997
SWE
+8.74
82.22
32
MARKLUND Emil
1999
SWE
+8.86
83.17
33
GRYM Elias
1998
SWE
+9.86
91.06
34
COLLIN Axel
1998
SWE
+9.96
91.85
35
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+11.39
103.14
36
LARSSON Mikael
2000
SWE
+11.66
105.27
37
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
+13.91
123.03
38
OESUND Max
2000
SWE
+13.98
123.59
39
MILATA Jiri
2000
CZE
+14.35
126.51
40
EDMARK Hugo
2000
SWE
+14.73
129.51
40
KOULA Jan
2000
CZE
+14.73
129.51
42
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
+15.02
131.80
43
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+16.33
142.14
44
NILSEN Eivind
1999
NOR
+17.32
149.95
45
JANKALA Joona
2000
FIN
+20.60
175.84
46
FIELER Joergen
2000
NOR
+24.13
203.71
47
SOERENSEN Magnus
1999
NOR
+25.36
213.42
48
ALFREDSSON Johannes
2000
SWE
+27.20
227.94
49
ZAVECKAS Giedrius
1963
LTU
+31.78
264.10
Did not finish 2nd run
KLEIN Johan
2000
SWE
KERVEN Christopher
2000
SWE
LANDSHOLM Andreas
1999
NOR
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
FJAELLBERG William
1998
SWE
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
BERGMAN Johan
1998
SWE
WESTLING Anton
1998
SWE
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
AASTROEM Ludvig
1998
SWE
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
TAKKI Teddy
1996
FIN
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
MAKELA Eetu
1998
FIN
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
HANDOLIN Juho
1997
FIN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NETINDER Melker
2000
SWE
AATAMILA Lauri
2000
FIN
VON AXELSSON Johan
2000
SWE
TORVINEN Turo
2000
FIN
FORSMAN Rickard
2000
SWE
EILERTSEN Jonas Grov
1999
NOR
LINDGREN Viktor
1995
SWE
BROMSETH Adrian
1998
NOR
EKELOEF John
1998
SWE
HEDELIN Olof
1998
SWE
BERGMAN Antti
1997
FIN
AATAMILA Leo
1999
FIN
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
LOEF Max
1997
SWE
CASTENBORG Gustav
1997
SWE
HOLM Albin
1998
SWE
STARZYK Pawel
1993
POL
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
Did not start 1st run