official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHWARZ Marco
1995
AUT
1:33.61
9.00
2
RASANEN Joonas
1989
FIN
+0.63
13.85
3
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+0.77
14.92
4
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+0.90
15.92
5
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.91
16.00
6
RYDING Dave
1986
GBR
+1.06
17.15
7
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.38
19.61
8
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.73
22.31
9
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.91
23.69
10
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+2.06
24.84
11
SAMSAL Dalibor
1985
HUN
+2.20
25.92
12
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.24
26.23
13
LUITZ Stefan
1992
GER
+2.35
27.07
14
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.61
29.07
15
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.91
31.38
16
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.09
32.77
17
MATHIS Marcel
1991
AUT
+3.13
33.07
18
ROEA Henrik
1995
NOR
+3.19
33.54
19
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+3.24
33.92
20
SUGAI Ryo
1991
JPN
+3.28
34.23
21
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+3.41
35.23
22
VOGEL Markus
1984
SUI
+3.61
36.77
23
DAHL Juho
1994
FIN
+3.77
38.00
24
KOLEGA Elias
1996
CRO
+4.25
41.69
25
LEITGEB Richard
1994
AUT
+4.32
42.23
26
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+4.35
42.46
27
HACKER Pirmin
1996
AUT
+4.40
42.84
28
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+4.59
44.30
29
SEJERSTED Adrian Smiseth
1994
NOR
+4.89
46.61
30
ERLER Tobias
1995
AUT
+4.93
46.92
31
GRAF Mathias
1996
AUT
+4.98
47.30
32
FALAT Matej
1993
SVK
+5.39
50.46
33
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+6.67
60.30
34
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+7.40
65.92
35
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+9.10
78.99
36
REISSNER David
1994
AUT
+9.31
80.61
37
ALAERTS Xan
1992
BEL
+9.57
82.61
38
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
+10.56
90.22
39
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+10.75
91.68
40
HACKER Felix
1999
AUT
+10.85
92.45
41
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+11.65
98.61
42
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+11.86
100.22
43
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+13.37
111.84
44
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+14.50
120.53
45
PERDACHER Thomas
1998
AUT
+16.02
132.22
46
SHCHERBAKOVSKIY Nikita
1999
ISR
+18.28
149.60
47
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
+21.03
170.75
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WIELAND Paul
1999
AUT
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
WILLEMS Armin
1996
NED
WILLEMS Bjoern
1996
NED
SAMPL Roland
1997
AUT
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
PELTOLA Olli
1998
FIN
MISCHELIN Michael
1998
AUT
SCHAAF Djordy
1998
NED
OPETNIK Moritz
1998
AUT
BORSBOOM Olaf
1995
NED
KERBER Maximilian
1997
AUT
FRITZ Pascal
1997
AUT
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
MAKELA Eetu
1998
FIN
GAUER Nico
1996
LIE
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
PATRICKSSON Axel William
1992
NOR
GRUBER Christof
1995
AUT
PERTL Adrian
1996
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
STROLZ Johannes
1992
AUT
TUMLER Marco
1988
SUI
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
SALARICH Joaquim
1994
ESP
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
ALAERTS Kai
1989
BEL
SPIK Jakob
1994
SLO
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
STEHLE Dominik
1986
GER
STRASSER Linus
1992
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run