official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WIESER Manuel
1990
AUT
1:44.86
13.37
2
CONE Robert
1992
USA
+0.16
14.73
3
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.34
16.26
3
DEJORI Daniel
1989
ITA
+0.34
16.26
5
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.42
16.93
6
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.55
18.04
7
MATT Michael
1993
AUT
+0.61
18.55
8
ROMANO Francesco
1991
ITA
+0.64
18.80
9
SETTE Daniele
1992
SUI
+0.70
19.31
10
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+0.76
19.82
11
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+0.90
21.01
12
STEIMLE Simon
1991
SUI
+1.01
21.94
13
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.10
22.71
14
KETTERER David
1993
GER
+1.31
24.49
15
FANTINO Antonio
1991
ITA
+1.46
25.76
16
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+1.56
26.61
17
JENOT Olivier
1988
MON
+1.61
27.03
18
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.64
27.29
19
MARSHALL Craig
1992
USA
+1.76
28.31
20
DRESSEN Thomas
1993
GER
+1.99
30.26
21
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.12
31.36
22
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+2.16
31.70
23
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+2.27
32.64
24
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+2.50
34.59
25
GINNIS Alexander
1994
USA
+2.67
36.03
26
VOGELSANG Julian
1996
SUI
+2.80
37.14
27
PREBBLE Nick
1993
NZL
+2.82
37.30
28
SCOTT Alec
1997
AUS
+2.84
37.47
29
FARROW Tanner
1993
USA
+3.34
41.72
30
FEASEY Willis
1992
NZL
+3.51
43.16
31
WILSON Ryan
1987
USA
+3.60
43.93
32
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+3.90
46.47
33
PISA Martin
1985
CZE
+4.22
49.19
34
COOKSON Bryan
1994
CAN
+4.40
50.72
35
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+4.48
51.39
36
KRENN Christoph
1994
AUT
+4.53
51.82
37
SPROCK Ty
1995
USA
+5.09
56.57
38
JASICZEK Michal
1994
POL
+5.40
59.20
39
TONEATTI Michael
1993
SUI
+5.72
61.92
40
KIM Woo-sung
1986
KOR
+5.77
62.34
41
JUNEAU Tai
1995
NZL
+6.52
68.71
42
SULLIVAN Bridger
1995
USA
+6.65
69.81
43
O BRIEN Keilan
1996
USA
+8.18
82.80
44
ELLER Bryce
1993
USA
+8.22
83.14
45
HANNON Fraser
1996
NZL
+9.47
93.75
46
STEYN Luke
1993
ZIM
+10.65
103.76
47
GEMMELL Nicholas
1997
NZL
+15.25
142.80
48
SANTI Filippo
1996
ITA
+18.10
166.99
49
ETHERTON Sam
1997
AUS
+18.64
171.58
50
SAISCH Felix
1997
AUS
+21.79
198.31
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
O DONOGHUE James
1997
NZL
WADDINGTON Thomas
1984
GBR
BABIKOV Dmitriy
1990
UZB
GARRICK Hamish
1996
NZL
LYNE Conor
1993
IRL
DELLENBACH Lukas
1990
SUI
TAYLOR Laurie
1996
GBR
HOULE Carson
1993
USA
DEMSCHAR Daniel
1994
AUS
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
FLOWERS Kitt
1991
USA
JOHANSSON Emil
1988
SWE
LEITINGER Roland
1991
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run