official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
1:44.77
8.26
2
BAECK Axel
1987
SWE
+0.26
9.80
3
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+0.58
11.69
4
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.95
13.88
5
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.04
14.41
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.12
14.89
7
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+1.72
18.44
8
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+2.09
20.63
9
JOHANSSON Marcus
1992
SWE
+2.48
22.94
10
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+2.51
23.11
11
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+3.55
29.27
12
OESTER Carl-johan
1992
SWE
+3.67
29.98
13
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+3.71
30.21
14
ROBERTSSON Petter
1985
SWE
+4.16
32.88
14
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+4.16
32.88
16
WISEN Christopher
1992
SWE
+4.18
33.00
17
GRYM Hannes
1996
SWE
+4.19
33.06
18
KLEIN Isak
1996
SWE
+4.65
35.78
19
WALLER Anton
1994
SWE
+5.16
38.80
20
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+5.41
40.27
21
STEDING Daniel
1992
SWE
+5.82
42.70
22
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
+5.85
42.88
23
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+5.95
43.47
24
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+8.77
60.16
25
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+9.92
66.96
26
FRANZEN William
1995
SWE
+10.30
69.21
27
NORD Edvard
1995
SWE
+10.50
70.40
28
PERSSON Jesper
1995
SWE
+10.60
70.99
29
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
+10.91
72.82
30
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+11.03
73.53
31
WICKBERS Linus
1994
SWE
+11.15
74.24
32
OHLSSON Erik
1995
SWE
+11.17
74.36
33
SUSLOV Viacheslav
1995
RUS
+11.28
75.01
34
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+12.16
80.22
35
SOEDERBERG Henrik
1994
SWE
+12.29
80.99
36
FALLGREN Henrik
1995
SWE
+12.61
82.88
37
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
+13.98
90.99
38
FOGELIS Daniels
1994
LAT
+14.10
91.70
39
SILFAELT Johan
1996
SWE
+14.58
94.54
40
KARLSSON Filip
1997
SWE
+15.72
101.29
41
SALMINEN Christoph
1993
SWE
+16.14
103.77
42
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+18.80
119.51
43
STENBERG Viktor
1994
SWE
+22.93
143.95
44
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
+28.49
176.86
Did not finish 2nd run
BULOW Anton
1997
SWE
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
HENTTINEN Elias
1996
FIN
KLAUSNER WALDESJOE Jonathan
1997
SWE
ENGBERG Niklas
1995
SWE
SARKANIS Toms
1993
LAT
CRUZ Erik
1994
ESP
JONSSON Linus
1994
SWE
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
LARSSON Markus
1979
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WEDSJOE Max
1997
SWE
WIDMARK Michael
1995
SWE
SILIN Daniil
1997
RUS
BACKMAN Hugo
1996
SWE
MALMGREN Johan
1993
SWE
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
GRANLUND Joel
1995
SWE
HOLMLUND Elias
1994
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
EDSTROEM Carl Wilhelm
1994
SWE
EDSAAS Erik
1996
SWE
FALALEEV Igor
1995
RUS
VIKLUND Kim
1995
SWE
INGVES Oskar
1994
SWE
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
BYLUND Peter
1979
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
VESTIN Oskar
1995
SWE
ASPLUND Emil
1996
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
SUNDSTROEM Oscar
1995
SWE
BAUER Fredrik
1995
SWE
LARSSON Johan
1994
SWE
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
OLOFSSON Andre
1993
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
ONSKULIS Martins
1994
LAT
MONSEN Felix
1994
SWE
UNANDER Max
1992
SWE
WEDIN Robin
1994
SWE
MAGNUSSON Anton
1989
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
BAECKMAN Albert
1995
SWE
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
CASSMAN Anton
1993
SWE
JANSSON Emil
1991
SWE
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run