official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NIEMELA Arttu
1994
FIN
1:24.26
24.92
2
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+0.45
28.23
3
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
+0.52
28.75
4
PERSSON Jesper
1995
SWE
+1.32
34.63
5
JONSSON Linus
1994
SWE
+1.61
36.77
6
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.94
39.19
7
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+2.07
40.15
8
HILTULA Mattis
1993
SWE
+2.33
42.06
9
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
+2.56
43.76
10
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+2.70
44.79
11
HANSSON Nils
1994
SWE
+2.86
45.96
12
TUPPURAINEN Juho
1994
FIN
+3.10
47.73
13
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+3.27
48.98
14
KOIVULA Antto
1990
FIN
+3.58
51.26
14
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+3.58
51.26
16
PENTTALA Olli
1995
FIN
+3.96
54.06
17
ASPLUND Emil
1996
SWE
+4.08
54.94
18
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
+4.19
55.75
19
RANGNITT Jacob
1995
SWE
+4.24
56.12
20
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
+4.26
56.27
21
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+4.30
56.56
22
TUHKALA Antti
1995
FIN
+4.58
58.62
23
OHLSSON Erik
1995
SWE
+4.70
59.50
24
KUFAAS Jesper Kraemer
1996
NOR
+4.95
61.34
25
VESTIN Oskar
1995
SWE
+4.96
61.42
26
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+6.13
70.03
27
BRUNK Hans
1996
USA
+6.38
71.87
28
ENGBERG Niklas
1995
SWE
+6.64
73.78
29
JUNTUNEN Markus
1995
FIN
+6.68
74.07
30
SMITH Anton
1997
SWE
+7.16
77.60
31
STENBERG Viktor
1994
SWE
+7.51
80.18
32
MALMGREN Johan
1993
SWE
+7.56
80.55
33
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
+7.79
82.24
34
NILSEN Fredrick Wikestad
1997
NOR
+7.83
82.53
35
THORWID Oscar
1995
SWE
+8.78
89.52
36
ENQVIST Niclas
1996
SWE
+8.83
89.89
37
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
+9.24
92.91
38
AHO Saku
1997
FIN
+9.64
95.85
39
SOERRA Eivind
1997
NOR
+10.24
100.27
40
KINNUNEN Antti
1995
FIN
+11.07
106.38
Did not finish 2nd run
GRAHN Guilherme
1997
BRA
TUMAS Aivaras
1995
LTU
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
MAKELA Elmeri
1995
FIN
INGVES Oskar
1994
SWE
WIKSTROM William
1995
FIN
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
ASK Jesper
1994
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
ONSKULIS Martins
1994
LAT
WIDING Vidar
1994
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
CASSMAN Anton
1993
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
BERGMAN Antti
1997
FIN
HAERSTEDT Tobias
1994
SWE
LOEF Max
1997
SWE
SOEDERBERG Calle
1997
SWE
KUFAAS Simen
1997
NOR
WADNER Martin
1995
SWE
PALANDER Saku
1997
FIN
HAHLIN Olle
1997
SWE
SJOBERG Marlon
1997
FIN
LEONSAARI Antti
1997
FIN
KONI Ranek
1993
EST
TUONONEN Henry
1997
FIN
HELLBERG Teemu
1994
FIN
FRANKENBERG GLANTZ Trolle
1996
SWE
BLOM Johan
1995
SWE
LARSSON Lukas
1994
SWE
SVELS Anders
1996
FIN
JONSSON Hampus
1994
SWE
EDSAAS Erik
1996
SWE
NIHTILA Niklas
1996
FIN
VIKLUND Kim
1995
SWE
SARKANIS Toms
1993
LAT
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
CRUZ Erik
1994
ESP
KUIKKANIEMI Santtu
1996
FIN
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
SALMINEN Christoph
1993
SWE
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
ENGVOLL Morten
1992
NOR
KUUKKA Justus
1994
FIN
GRYM Hannes
1996
SWE
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
Disqualified 1st run