official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HENTTINEN Jens
1993
FIN
1:39.06
13.12
2
STRASSER Linus
1992
GER
+0.18
14.25
3
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
+0.31
15.06
4
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.51
16.31
5
FALAT Matej
1993
SVK
+0.70
17.50
6
GINNIS Alexander
1994
USA
+1.07
19.82
7
KONO Kyosuke
1991
JPN
+1.12
20.13
8
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+1.22
20.76
9
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+2.08
26.14
10
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+2.14
26.51
11
BRANDNER Christof
1994
GER
+2.20
26.89
12
WASMEIER Lukas
1994
GER
+2.27
27.33
13
GRUBER Christian
1993
GER
+2.38
28.02
14
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
+2.41
28.20
15
BERTOIA Jon Magnus
1994
NOR
+2.51
28.83
16
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.65
29.71
17
STEDING Daniel
1992
SWE
+2.93
31.46
18
HOFER Alex
1994
ITA
+3.23
33.34
19
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.37
34.21
20
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+3.40
34.40
21
DICK Lukas
1996
GER
+3.47
34.84
22
DATZER Fabian
1992
GER
+3.50
35.03
23
NORYS Frederik
1996
GER
+3.82
37.03
24
HEGELE Georg
1996
GER
+3.83
37.09
25
STUKOV Maksim
1994
RUS
+3.89
37.47
26
PRESTEREL Luka
1993
SLO
+3.95
37.84
27
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+4.04
38.41
28
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+4.55
41.60
29
SKOGEN Olav
1994
NOR
+7.13
57.75
30
PRSALA Vojta
1991
CZE
+7.33
59.00
31
PATRICKSSON Axel William
1992
NOR
+8.64
67.20
32
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+9.08
69.95
33
KEKESI Marton
1995
HUN
+10.25
77.27
34
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+15.28
108.75
35
REUTTER Marco
1997
GER
+25.65
173.66
36
SPEELMAN Sive
1995
RSA
+31.47
210.09
37
PODGRABINSKY Radek
1992
CZE
+32.03
213.59
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MUELLER Nico
1997
GER
LINDNER Nico
1996
GER
JUTZ Tobias
1995
GER
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
MEISEN Adrian
1997
GER
HERZOG Michael
1996
GER
JOCHER Simon
1996
GER
KREILINGER Markus
1996
GER
NEMEC Jan
1993
CZE
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
HLADIK Sebastian
1996
GER
DUFFY Drew
1995
USA
WEHRLE Tristan
1995
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
BAYER Alexander
1995
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
STANCEL Simon
1988
SVK
DUFFY Danny
1994
USA
VETTER Alexander
1993
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
BERGER Kristoffer
1993
NOR
DEHARI Dardan
1990
MKD
TETENKOV Mark
1993
RUS
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
MEISEN Bastian
1996
GER
BITTNER Daniel
1995
GER
SAUTER Paul
1994
GER
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
KAAHRE Rickard
1991
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
PLATZER Lukas
1991
ITA
ADDE Andreas
1988
NOR
MAAS Max
1994
GER
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
VIETZE Sandy
1993
USA
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
OESTER Carl-johan
1992
SWE
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
STEHLE Dominik
1986
GER
CONE Robert
1992
USA
Did not start 1st run