official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
FEST Nadine
1998
AUT
1:21.36
31.87
2
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+0.94
44.35
3
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+1.33
49.52
4
GRASSL Paulina
1994
SWE
+1.46
51.25
5
NORBYE Kaja
1999
NOR
+1.70
54.44
6
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
+1.84
56.29
7
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+2.03
58.82
8
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+2.06
59.22
9
STRANDBERG Ebba
1998
SWE
+2.28
62.14
10
SANDEGGEN Saga
1998
NOR
+2.49
64.92
10
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
+2.49
64.92
12
WASEK Katarzyna
1996
POL
+2.62
66.65
13
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+2.66
67.18
13
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+2.66
67.18
15
GUNNARSTEDT Nadja
1997
SWE
+2.69
67.58
16
LOETHMAN Tyra
1999
SWE
+2.72
67.98
17
GUNNARSTEDT Rebecca
1991
SWE
+2.88
70.10
18
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.93
70.76
19
OLSSON Lisa
1998
SWE
+3.12
73.29
20
WILLASSEN Anna
1997
NOR
+3.23
74.75
21
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+3.35
76.34
22
RESEN Henriette
1999
NOR
+3.42
77.27
23
BROWALDH Siri
1998
SWE
+3.60
79.66
24
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+3.64
80.19
25
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+3.69
80.85
26
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+4.01
85.10
27
SJOETUN Ellen Johanne astrup
1997
NOR
+4.30
88.95
28
SLETTALOEKKEN Marie
1998
NOR
+4.54
92.14
29
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+4.65
93.60
30
HERDLEVAER Marie Bartnes
1999
NOR
+4.66
93.73
30
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+4.66
93.73
32
FINN Jennifer
1996
SWE
+4.68
93.99
33
SELVAAG Josefine
1998
NOR
+4.82
95.85
34
BERGMAN Linnea
1999
SWE
+5.29
102.09
35
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
+5.57
105.81
36
ROEYNSTRAND Elise
1998
NOR
+5.59
106.07
37
NAESS Martine
1998
NOR
+6.23
114.57
38
HELLBERG MEDIAA Maja
1999
SWE
+6.62
119.75
39
OESUND Emelie
1996
SWE
+6.67
120.41
40
SIGURDSSON Linn
1999
SWE
+7.54
131.96
41
THURMANN-MOE Vaar Havnes
1998
NOR
+9.31
155.45
42
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
+9.45
157.31
43
LUNDBAECK Emma
1998
SWE
+10.02
164.88
44
BJORNSDOTTIR Gigja
1998
ISL
+10.90
176.56
Did not finish 1st run
HAMMERGAARD Emma
1999
SWE
RABO Mina Sofie
1999
NOR
SEMB Hanna Holtermann
1998
NOR
GYLLENSWAERD Fanny
1997
SWE
JANSSON Martina
1998
SWE
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
BROENS Ida Sofie bunsov
1999
DEN
TORGERSEN Astrid Storaker
1999
NOR
KINNEBERG Birgit
1999
NOR
OVERAAS Frida
1999
NOR
HAGEN Gina Therese
1998
NOR
LINDBLOM My
1999
SWE
SKYRUD Maren
1997
NOR
HORGEN Catharina Astrup
1999
NOR
KAMENICKA Daniela
1996
SVK
SCHEIB Julia
1998
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run