official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BUDAL Martin
1989
NOR
1:35.10
18.34
2
STEIMLE Simon
1991
SUI
+0.10
18.99
3
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+0.64
22.51
4
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+0.70
22.90
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.05
25.19
6
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+1.22
26.29
7
SUGAI Ryo
1991
JPN
+1.31
26.88
8
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.34
27.08
9
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.38
27.34
10
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.46
27.86
11
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.47
27.92
11
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+1.47
27.92
13
SCHWAIGER Johann
1994
GER
+1.48
27.99
14
BITTNER Daniel
1995
GER
+1.60
28.77
15
DICK Lukas
1996
GER
+2.14
32.29
16
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+2.22
32.81
17
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.39
33.92
18
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.45
34.31
19
GUILLOT Victor
1996
FRA
+2.48
34.51
20
BONER Patrick
1989
SUI
+2.54
34.90
21
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+2.71
36.01
22
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+2.83
36.79
23
PERRET Alexis
1994
FRA
+2.95
37.57
24
FALGOUX Remy
1996
FRA
+3.96
44.16
25
FEASEY Willis
1992
NZL
+4.08
44.94
26
HLADIK Sebastian
1996
GER
+4.34
46.63
27
PRSALA Vojta
1991
CZE
+4.45
47.35
28
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+4.46
47.42
29
HEGELE Georg
1996
GER
+4.52
47.81
30
MARTIN Florian
1996
FRA
+4.71
49.05
31
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+5.18
52.11
32
BONAPACE Enrico Steve
1994
ITA
+5.40
53.55
33
FLAMM Leon
1997
GER
+5.64
55.11
34
KREILINGER Markus
1996
GER
+5.87
56.61
35
ERTL Nikolaus
1995
GER
+6.22
58.89
36
CERMAK Jan
1988
CZE
+7.42
66.71
37
KOEHLER Joel
1997
GER
+7.66
68.28
38
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+8.24
72.06
39
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+8.62
74.54
40
DATZER Daniel
1996
GER
+9.16
78.06
41
KUCERA Leon
1997
GER
+13.65
107.33
42
DAUMANN Jan
1997
GER
+15.95
122.33
43
PLATTER Filip
1997
SWE
+16.84
128.13
44
MERKT Hannes
1997
GER
+20.47
151.79
45
LATASTER Etienne
1984
NED
+22.47
164.83
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHMUCK Veit
1997
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
KREUZER Simon
1996
GER
HERZOG Michael
1996
GER
SHALAEV Andrey
1996
RUS
PICCARD Daron
1996
FRA
JOCHER Simon
1996
GER
ROEL Patrick
1992
NED
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
PERRIER Paul
1995
FRA
ZHILIN Alexey
1992
RUS
NORYS Frederik
1996
GER
ZELLER Yannik
1996
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
SAUTER Paul
1994
GER
VETTER Alexander
1993
GER
LAIDLAW Luke
1992
AUS
PLATZER Lukas
1991
ITA
GRUBER Christian
1993
GER
KOELL Alexander
1990
SWE
LEITGEB Richard
1994
AUT
RISHWORTH Mike
1987
AUS
CALOVINI Mathias
1992
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
BONER Sandro
1988
SUI
GASSNER Philipp
1992
GER
Did not start 1st run