official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASCHNER Dominik
1994
AUT
1:38.91
11.92
2
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.35
14.47
3
HEGELE Georg
1996
GER
+0.46
15.27
4
KETTERER David
1993
GER
+0.85
18.11
5
BARWOOD Adam
1992
NZL
+0.88
18.33
6
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.90
18.47
7
SIMONET Sandro
1995
SUI
+0.95
18.84
8
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
+0.96
18.91
9
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+1.09
19.85
10
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.14
20.22
11
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.16
20.36
12
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.22
20.80
13
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.27
21.16
14
SCHMID Alexander
1994
GER
+1.28
21.24
15
DICK Lukas
1996
GER
+1.30
21.38
16
SAUTER Paul
1994
GER
+1.33
21.60
17
STEIMLE Simon
1991
SUI
+1.40
22.11
18
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.49
22.77
18
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.49
22.77
20
DAHL Juho
1994
FIN
+1.59
23.49
21
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+1.65
23.93
22
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.83
25.24
23
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+1.98
26.33
24
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.31
28.74
25
ZELLER Yannik
1996
GER
+3.05
34.12
26
BISSIG Semyel
1998
SUI
+3.32
36.09
27
RADAMUS River
1998
USA
+3.57
37.91
28
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+3.63
38.34
29
DORN Carlo
1998
GER
+4.05
41.40
30
MEISEN Adrian
1997
GER
+4.06
41.47
31
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+4.30
43.22
32
KATO Seigo
1998
JPN
+4.37
43.73
33
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+4.46
44.39
34
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+4.48
44.53
35
KAINZ Roland
1996
AUT
+4.92
47.73
36
DEMATTIO Sion
1998
GER
+5.18
49.63
37
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+5.22
49.92
38
BOLZ Jonas
1999
GER
+5.80
54.14
39
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+6.25
57.42
40
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+6.30
57.78
41
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+7.54
66.81
42
SIEGMUND Tim
1998
GER
+8.41
73.14
43
FROST Roman
1999
GER
+9.11
78.23
44
HUTTEGGER Daniel
1999
AUT
+12.87
105.61
Did not finish 2nd run
SCHRAMM Jacob
1999
GER
MIETZ Tim-ole
1999
GER
HOCK Kevin
1998
GER
KERSTEN Daniel
1998
AUT
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
HENDERSON Paul
1995
GBR
TOMLINSON Henry
1995
USA
WINTERS Luke
1997
USA
LEITGEB Richard
1994
AUT
BREU Raffael
1994
GER
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
FEASEY Willis
1992
NZL
NORYS Frederik
1996
GER
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HUBMANN Tobias
1999
GER
BRENCE Christoph
1999
GER
BEHA Moritz
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
EATON Oliver
1996
GBR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
WILLEMS Armin
1996
NED
KUHNLE Yannick
1998
GER
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
GRAMMEL Anton
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
WILLEMS Bjoern
1996
NED
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
GRATZ Fabian
1997
GER
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
DVORACEK Addison
1996
USA
BOESCH Marc
1996
SUI
RAPOSO Charlie
1996
GBR
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
CASTELLON Rudy
1994
FRA
GABIOUD Dylan
1995
SUI
FALAT Matej
1993
SVK
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
LEITINGER Roland
1991
AUT
LUITZ Stefan
1992
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run