official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
1:42.27
8.53
2
KOSI Klemen
1991
SLO
+0.84
16.58
3
CATER Martin
1992
SLO
+2.15
29.13
4
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.38
31.34
5
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+2.40
31.53
6
VON APPEN Sven
1997
CHI
+2.55
32.97
7
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.57
33.16
8
KLINE Bostjan
1991
SLO
+2.68
34.21
9
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+2.83
35.65
10
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+2.95
36.80
11
MARCHANT Armand
1997
BEL
+3.03
37.56
12
LELEU Theo
1992
FRA
+3.13
38.52
13
ULLRICH Max
1994
CRO
+3.15
38.71
14
MAJOR Billy
1996
GBR
+3.19
39.10
15
TOMLINSON Henry
1995
USA
+3.27
39.86
16
GALLAGHER Christian
1997
USA
+3.41
41.21
17
PFINGSTHORN Sebastian
1994
CHI
+3.57
42.74
18
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+3.67
43.70
19
DEBELAK Tilen
1991
SLO
+3.75
44.46
20
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+4.75
54.05
21
RIVARA Tomas
1995
ARG
+4.79
54.43
22
SULLIVAN Aleck
1996
USA
+6.13
67.27
23
PICCARD Daron
1996
FRA
+6.25
68.42
24
WAGNER Kalle
1997
USA
+7.42
79.63
25
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
+7.69
82.22
26
EMERY Eliot
1997
FRA
+8.20
87.11
27
BARBEITO Juan Bautista
1998
ARG
+10.08
105.12
28
NORRIS Kieran
1995
IRL
+10.44
108.57
29
JANCO Cole
1997
USA
+10.85
112.50
30
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
+11.18
115.66
Did not qualify for 2nd run
CASANOVA Alvaro
1996
CHI
MELERO Benjamin
1999
CHI
DOLCE Valentino
1999
ARG
DORFMAN Robert
1998
GBR
TORRESI Luca
1999
ARG
MAGENDZO Gabriel
1999
CHI
MOYANO Clemente
1997
CHI
PEREZ DE SOLAY Ignacio
1999
ARG
HABER Ramiro
1998
ARG
CLEMENT Cristobal
1999
CHI
BADILLA Camilo
1998
CHI
EGUIGUREN Rafael
1998
CHI
HARDING Axel
1998
CAN
SOMJI Samir
1998
CAN
RIVERA Agustin
1998
CHI
QUIROGA Gonzalo
1996
CHI
SCHEJTER Kevin Diego
1995
ARG
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
SOLENO Tomas
1998
ARG
DANOV Sergey
1997
KAZ
REINIKE Mario
1998
CHI
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
MELERO Joaquin
1997
CHI
CLEMENT Rafael
1999
CHI
BIRKNER KETELHOHN Mateo
1999
ARG
BIRAN Itamar
1998
ISR
VAN DITMAR Felipe
1999
ARG
ARZE Ivan
1995
CHI
RONCALLO Juan Ignacio
1998
ARG
RODRICK Hunter
1998
USA
WETZEL Tyler
1998
USA
GUERRERO Hermogenes
1998
CHI
DONOHUE Ryan
1997
USA
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
MURTAGH Federico
1994
ARG
ALLENDES Francisco Javier
1999
CHI
HOLSCHER Kay
1998
CHI
FISCHER Michael
1998
USA
GRAVIER Balthazar
1999
ARG
Did not finish 2nd run
HERPIN Leny
1995
FRA
FAARUP Christoffer
1992
DEN
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
TRILLOU Adrien
1996
FRA
HENDERSON Paul
1995
GBR
JORDANIS Robin
1994
FRA
RAPOSO Charlie
1996
GBR
SVENSK Mikael
1994
FIN
FIGUEROA Andres
1996
CHI
VORRE Marcus
1998
DEN
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
CARVALLO Nicolas
1991
CHI
ANGUITA Martin
1991
CHI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ULLOA Felipe
1998
CHI
BENGOLEA Juan Carlos
1996
CHI
VELASCO Eugenio
1996
CHI
TORRES SCHULTEN Manuel
1997
ARG
CLARO Antonio
1998
CHI
PUGLIESE Francisco
1999
ARG
LOPEZ DAVALOS Lautaro
1999
ARG
LOIRE Florian
1997
FRA
KOCH Gaspar
1998
CHI
RAITZIN MAC. LOUGHIN Felipe
1998
ARG
LEON Diego
1999
CHI
VENEZIAN Lorenzo
1997
CHI
EATON Oliver
1996
GBR
KHUBER Martin
1992
KAZ
SCHMIDT Jared
1997
CAN
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
LILLEY Austin Michael
1998
USA
GUTSTEIN Grant
1997
USA
DYMOND Cameron
1998
CAN
CASCALES Corentin
1996
FRA
GOUGEON Jake
1996
CAN
MATEL Samuel
1996
USA
HROBAT Miha
1995
SLO
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
GARAND Dominique
1991
CAN
Did not start 1st run