official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KELLEY Tim
1986
USA
1:29.03
9.00
2
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.07
17.65
3
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+1.52
21.29
4
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.82
23.72
5
TUMLER Marco
1988
SUI
+1.88
24.20
6
KASPER Nolan
1989
USA
+2.19
26.71
7
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.25
27.20
8
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.45
28.81
9
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.51
29.30
10
BENNETT Bryce
1992
USA
+2.68
30.67
11
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.79
31.56
12
ADDE Andreas
1988
NOR
+3.84
40.05
13
JASICZEK Michal
1994
POL
+4.22
43.13
14
DRACK Fabian
1995
AUT
+4.24
43.29
15
FEASEY Willis
1992
NZL
+4.77
47.58
16
SPROCK Ty
1995
USA
+5.22
51.21
17
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+5.32
52.02
18
JOHN Luca
1995
ESP
+6.46
61.24
19
WISEN Christopher
1992
SWE
+6.95
65.21
20
REEVES Ian
1996
USA
+8.90
80.98
21
LEE Han-Hee
1997
KOR
+9.95
89.47
22
PFLUG Florian
1996
AUT
+10.11
90.76
23
MAES Sam
1998
BEL
+10.67
95.29
24
O BRIEN Keilan
1996
USA
+10.85
96.75
25
MARXER Silvan
1998
LIE
+11.17
99.33
26
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
+11.23
99.82
27
GARRICK Hamish
1996
NZL
+11.64
103.13
28
DADOUCH Leslie
1997
CAN
+11.99
105.97
29
GEMMELL Nicholas
1997
NZL
+14.44
125.78
30
HOCH Matteo
1997
GER
+14.79
128.61
31
TOMEI Pietro
1997
ITA
+16.00
138.39
32
RICH Jackson
1998
NZL
+16.09
139.12
33
CALARCO Matthew
1996
USA
+16.89
145.59
34
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
+16.91
145.75
35
HALLIWELL Oscar
1998
NZL
+17.67
151.90
36
BARTON Daniel
1998
GBR
+22.03
187.16
37
KELLEY Robby
1990
USA
+1:01.20
503.93
Did not finish 2nd run
RICHARDS Samuel
1998
NZL
DORNER Thomas
1998
AUT
WALLACE Timothy
1996
NZL
KIM Sung-Jun
1997
KOR
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
MOFFAT Kye
1996
USA
JITLOFF Tim
1985
USA
LEE Dong-geun
1994
KOR
SANTANIELLO Nick
1995
USA
SPETALEN Kristian
1995
NOR
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
ZAMPA Andreas
1993
SVK
SALARICH Joaquim
1994
ESP
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
GINNIS Alexander
1994
USA
Did not finish 1st run
CHRISTENSEN Lars August
1998
NOR
DERWIN Colbey
1997
NZL
SHAW Samuel
1998
NZL
NISBET Alan
1997
NZL
WILSON Connor
1996
RSA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
JUNEAU Tai
1995
NZL
LONGO Edoardo
1995
ITA
YOUNG Joseph
1996
CAN
DUPRATT Samuel
1993
USA
THEIS Tyler
1994
USA
PUENTE TASIAS Alex
1994
ESP
ENGEL Mark
1991
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run