official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASUNA Lelde
1990
LAT
1:46.86
21.51
2
ELLENBERGER Andrea
1993
SUI
+0.02
21.64
3
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+0.37
24.00
4
ASP Mette
1995
SWE
+1.08
28.79
5
NORMARK Kristine
1994
NOR
+1.21
29.66
6
KOPP Rahel
1994
SUI
+1.40
30.94
7
VIRKKULA Sohvi
1993
FIN
+1.66
32.69
8
GRANT Lovisa
1995
SWE
+1.77
33.44
9
NYBERG ERICSSON Mica
1996
SWE
+2.20
36.33
10
KRAUTGASSER Sabine
1996
ITA
+2.39
37.61
11
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+2.70
39.70
12
WILHELMSON Elsa
1996
SWE
+3.50
45.09
13
AHONEN Saana
1994
FIN
+3.75
46.78
14
ANDERSSON Camilla
1997
FIN
+3.80
47.11
15
BAUSTAD Pernille
1997
NOR
+4.00
48.46
16
GUSEVA Liubov
1997
BUL
+4.10
49.13
17
LUUKKO Nea
1996
FIN
+4.54
52.10
18
NYBERG Kaisa
1995
FIN
+4.76
53.58
19
BERGQVIST Frida
1996
SWE
+5.02
55.33
20
NILSEN Victoria Wikestad
1994
NOR
+5.54
58.84
21
SCHERBAKOVA Viktoria
1997
SWE
+6.53
65.51
22
GASUNA Evelina
1997
LAT
+7.29
70.63
23
LOEVSTROEM Daira
1996
SWE
+7.33
70.90
24
HELLMAN Ellen
1997
FIN
+7.63
72.92
25
PLENER Ragnhild Krane
1998
NOR
+7.64
72.99
26
SCHOULTZ Olivia
1995
FIN
+8.03
75.61
27
TENGBOM Lisa
1998
SWE
+8.12
76.22
28
NORDIN Amanda
1997
SWE
+8.67
79.93
29
ANDERSSON Molly
1998
SWE
+9.42
84.98
30
TANNINEN Eveliina
1994
FIN
+9.44
85.11
31
PIERRE Nellie
1998
SWE
+10.57
92.73
32
KLING Anna
1994
SWE
+11.11
96.37
33
SEMB Hanna Holtermann
1998
NOR
+12.01
102.43
34
OEHMAN Isabelle
1995
SWE
+12.44
105.33
35
ANDERSSON LIE Wilma
1998
SWE
+12.59
106.34
36
KARBACH Johanna
1997
SWE
+13.43
112.00
37
NEJDERYD Moa
1998
SWE
+14.55
119.54
38
EDSAAS Karin
1998
SWE
+15.32
124.73
39
MELDERE Ieva
1994
LAT
+17.75
141.11
40
RICHARDSSON Amanda
1997
SWE
+21.09
163.61
41
FIELER Jannike
1997
NOR
+21.15
164.01
42
DAHLGREN Evelina
1997
SWE
+23.84
182.14
43
GODTFREDSEN Kine Normann
1998
NOR
+24.20
184.56
Did not finish 2nd run
HAEGG Linn
1998
SWE
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
STENBERG Amanda
1997
SWE
CIOLINA Letizia
1996
ITA
KARKI Noora
1996
FIN
MANTYLA Jenny-Juulia
1996
FIN
LJUNGEMO Linn
1996
SWE
PALMEN Pinja
1996
FIN
BERGMAN Sara
1996
SWE
GRANT Ebba
1995
SWE
GUNNARSSON Ylva
1996
SWE
GRONHOLM Corinne
1994
FIN
ISRAELSSON Elsa
1997
SWE
WEDIN Louise
1995
SWE
MAKINEN Janina
1996
FIN
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
STOFFEL Elena
1996
SUI
JELINKOVA Adriana
1995
NED
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
WILD Simone
1993
SUI
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
CHRAPEK Karolina
1990
POL
Did not finish 1st run
OLSSON Hanna
1995
SWE
JOHANSSON Clara
1997
SWE
NORGREN Petrea
1997
SWE
GUNNARSTEDT Nadja
1997
SWE
BERTNES Therese Soleng
1996
NOR
NYSTROEM Amanda
1996
SWE
OESUND Emelie
1996
SWE
HILLRINGS Erika
1993
SWE
KEMPE Anna
1995
FIN
GUNNARSTEDT Rebecca
1991
SWE
STENVALL Emma
1996
SWE
HOLM Sandra
1992
FIN
SMUTNA Michaela
1987
CZE
PERSYN Karen
1983
BEL
Did not start 1st run