official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VERDU SANCHEZ Joan
1995
AND
1:39.49
30.68
2
SEGER Riley
1997
CAN
+0.14
31.69
3
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+0.29
32.78
4
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
+0.86
36.90
5
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+1.29
40.02
6
FOURNIER Simon
1997
CAN
+1.92
44.57
7
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+1.93
44.65
8
CARRY Patrick
1995
CAN
+2.44
48.34
9
HARLE Kole
1998
CAN
+2.69
50.15
10
PEIFFER Max
1997
CAN
+2.80
50.94
11
WEBSTER Ryan
1998
CAN
+2.86
51.38
12
WALL Sam
1998
CAN
+4.14
60.64
13
HOLM Marcus
1998
CAN
+4.44
62.81
14
KELLY Justin
1996
CAN
+5.47
70.27
15
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+6.77
79.67
16
DARLING Lewis
1998
CAN
+7.34
83.80
17
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
+7.59
85.61
18
COCHRANE Kelvin
1999
CAN
+9.36
98.42
19
JORDAN Asher
1999
CAN
+10.47
106.45
20
HILL Dawson
1999
CAN
+11.09
110.94
21
TERRY Sean
1998
CAN
+11.67
115.13
22
WILSON Andrew
1999
CAN
+12.63
122.08
23
HARDING Axel
1998
CAN
+13.28
126.79
24
ERICKSON Bennett
1999
CAN
+13.99
131.92
25
DALTON Eric
1999
CAN
+14.02
132.14
26
CATHERWOOD David
1998
CAN
+14.41
134.96
27
GRAY Brody
1998
CAN
+15.36
141.84
28
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+16.26
148.35
29
MILLS Rory
1999
CAN
+17.43
156.82
30
GEE Adam
1999
CAN
+17.82
159.64
31
TSUTSUMI Masashi
1999
JPN
+18.58
165.14
32
TIESSEN Jacques
1999
CAN
+22.64
194.52
33
DODS Logan
1999
CAN
+25.04
211.89
34
MOORE Lachlan
1998
CAN
+26.04
219.13
35
FEKETE Alec
1999
CAN
+28.36
235.92
36
KORTE-MOORE Lake
1999
CAN
+30.51
251.48
37
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
+33.78
275.14
38
HASHIMOTO Yoshiaki
1998
JPN
+39.60
317.26
39
TANASESCU Alex
1999
CAN
+41.00
327.39
Did not finish 2nd run
FELLOWS Jordan
1997
GBR
HUDON Nicolas
1999
CAN
HAYNES Liam
1999
CAN
LOCKE Scott
1999
CAN
TWEED Cole
1999
CAN
CHERRY Thomas
1996
GBR
CIOCEANU Peter
1998
CAN
WARREN AJ
1998
CAN
BURTON Andrew
1994
USA
RENZONI Griffin
1998
CAN
LUEL Henry
1998
CAN
KUTLIK Matej
1991
SVK
LEITCH Jack
1996
CAN
TAYLOR Collin
1995
CAN
BEAURIVAGE Justin
1997
CAN
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
PHILP Huston
1997
CAN
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FARREN Rory
1998
GBR
MEALEY Jake
1998
CAN
KICK Euan
1997
GBR
WATSON Hunter
1999
CAN
SHARP Jedd
1999
CAN
WALLACE Liam
1999
CAN
KEINANEN William
1998
FIN
FORSSANDER John
1999
CAN
REYNOLDS Zachary
1999
CAN
VALENTIN Alexander
1999
CAN
STRAHAN Daniel
1999
AUS
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
NEWTON Thomas
1998
CAN
GARDINER Mitch
1998
CAN
TKALCIC Adam
1998
CAN
SOMJI Samir
1998
CAN
SCHMIDT Jared
1997
CAN
NOI Raito
1997
JPN
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
GERSHON Alex
1997
CAN
LEGREE Ben
1996
CAN
PARIZEAU-HAMEL Sebastien
1997
CAN
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
VERRIER Camille
1993
FRA
STRAKA Jan
1997
CZE