official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
YULE Daniel
1993
SUI
1:33.43
6.00
2
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+0.12
6.92
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.25
7.93
4
RYDING Dave
1986
GBR
+0.38
8.93
5
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.43
9.31
6
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.44
9.39
7
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+0.53
10.08
8
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.58
10.47
9
THEOLIER Steven
1990
FRA
+0.60
10.62
10
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+0.63
10.85
11
ANKENY Michael
1991
USA
+0.65
11.01
12
PLACE Francois
1989
FRA
+0.66
11.09
13
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+0.68
11.24
14
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
+0.76
11.86
15
MURISIER Justin
1992
SUI
+0.84
12.47
16
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+0.89
12.86
17
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.94
13.24
18
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.00
13.71
19
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.01
13.78
20
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.03
13.94
20
STRASSER Linus
1992
GER
+1.03
13.94
22
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.06
14.17
23
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.10
14.48
24
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+1.13
14.71
25
ENGEL Mark
1991
USA
+1.14
14.79
26
WIESER Manuel
1990
AUT
+1.30
16.02
27
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.58
18.18
28
AERNI Luca
1993
SUI
+1.73
19.33
29
ROBERTS Hig
1991
USA
+2.28
23.57
30
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.45
24.88
31
KUERNER Miha
1987
SLO
+2.89
28.27
32
NANI Roberto
1988
ITA
+2.96
28.81
33
PERAUDO Adam
1987
ITA
+3.09
29.81
34
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.12
30.04
35
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+3.13
30.12
36
RASANEN Joonas
1989
FIN
+3.33
31.66
37
SALA Tommaso
1995
ITA
+3.42
32.36
38
GREGORAK Will
1990
USA
+3.59
33.67
39
RIZZO Maxime
1993
FRA
+3.66
34.21
40
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+4.00
36.83
41
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+4.11
37.67
42
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+4.14
37.90
43
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+4.15
37.98
44
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+4.20
38.37
45
DAHL Juho
1994
FIN
+4.48
40.52
46
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+4.68
42.07
47
LUUKKO Max
1994
FIN
+4.77
42.76
48
LANDINI Michele
1990
ITA
+5.02
44.69
49
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+5.28
46.69
50
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
+5.58
49.00
51
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+7.49
63.72
Did not qualify for 2nd run
SOLSONA Robert
1995
AND
HANSE Arthur
1993
POR
NOEL Clement
1997
FRA
GRAF Mathias
1996
AUT
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
VERRIER Camille
1993
FRA
GUILLOT Victor
1996
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
ROEA Henrik
1995
NOR
CARRERAS Pol
1990
ESP
GERACI Hugo
1996
FRA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
SUGAI Ryo
1991
JPN
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
THOULE Nicolas
1990
FRA
KASPER Nolan
1989
USA
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ALPHAND Sam
1997
FRA
ARENE Martin
1996
FRA
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PERAUDO Ross
1992
AUS
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
KLEIN Isak
1996
SWE
ALAERTS Kai
1989
BEL
ISHII Tomoya
1989
JPN
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
MONSEN Marcus
1995
NOR
KONO Kyosuke
1991
JPN
TREJBAL Filip
1985
CZE
GASPOZ Vincent
1991
SUI
HOERL Wolfgang
1983
AUT
TONETTI Riccardo
1989
ITA
GINNIS AJ
1994
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run