official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
1:27.24
15.90
2
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.81
22.59
3
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+1.22
25.97
4
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+1.45
27.87
5
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+1.71
30.01
6
NILSSON Didrik
1997
SWE
+2.77
38.76
7
TAJET Simen
1993
NOR
+2.81
39.09
8
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.98
40.49
9
WISEN Christopher
1992
SWE
+3.24
42.64
10
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+3.71
46.52
11
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+3.90
48.09
12
STARZYK Pawel
1993
POL
+4.14
50.07
13
MONSEN Zack
1997
SWE
+4.18
50.40
14
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+4.34
51.72
15
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+4.42
52.38
16
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+4.55
53.45
17
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+4.69
54.61
18
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+4.76
55.18
19
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
+4.82
55.68
20
FORS KAELLSTRAND Maans
1996
SWE
+4.97
56.92
21
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+5.03
57.41
22
WALLER Anton
1994
SWE
+5.53
61.54
23
SUNDIN Olle
1997
SWE
+5.74
63.27
24
KARLSSON Hampus
1996
SWE
+6.56
70.04
25
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+6.60
70.37
26
PERSSON Jesper
1995
SWE
+7.05
74.08
27
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
+7.36
76.64
28
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
+7.47
77.55
29
MOERFELT GUSTAVSSON Truls
1996
SWE
+7.49
77.72
30
SILFAELT Johan
1996
SWE
+7.75
79.86
31
HEDELIN Olof
1998
SWE
+7.98
81.76
32
FRANKENBERG GLANTZ Trolle
1996
SWE
+8.77
88.28
33
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+8.86
89.02
34
WICKMAN Teodor
1997
SWE
+10.01
98.51
35
HOLM Albin
1998
SWE
+10.22
100.25
36
STENBERG Viktor
1994
SWE
+10.78
104.87
37
OEDLUND Jonathan
1992
SWE
+12.09
115.68
38
CHRISTIANSEN Henrik
1998
SWE
+12.86
122.03
38
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+12.86
122.03
40
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+13.79
129.71
41
BERGMAN Martin
1997
SWE
+14.26
133.59
42
HARDEBERG Love
1998
SWE
+21.75
195.40
43
AGER Eric
1998
SWE
+31.38
274.88
Did not finish 2nd run
MAARTENSSON Anton
1997
SWE
SKOERELID Bengt
1959
SWE
NYSTROEM Henrik
1997
SWE
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
GAASE Oliver
1995
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
HOLMLUND Elias
1994
SWE
HULT Otto
1994
SWE
CASTENBORG Gustav
1997
SWE
BROBACKE Erik
1995
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
STEINWALL Filip
1997
SWE
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
RANGNITT Jacob
1995
SWE
STEINWALL Gustaf
1993
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
CASSMAN Anton
1993
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
RISHWORTH Mike
1987
AUS
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run