official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIBERATORE Federico
1995
ITA
1:17.44
9.00
2
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.13
19.51
3
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.56
23.50
4
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.72
24.99
5
KUERNER Miha
1987
SLO
+1.73
25.08
6
DA VILLA Davide
1995
ITA
+2.03
27.87
7
DAHL Juho
1994
FIN
+2.07
28.25
8
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.69
34.01
9
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.82
35.22
10
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.98
36.71
11
FABJAN Kristof
1997
SLO
+3.05
37.36
11
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.05
37.36
13
MLINSEK Filip
1988
SLO
+3.16
38.38
14
STEVOVIC Marko
1996
SRB
+3.28
39.50
15
VUKELIC William
1998
CRO
+3.49
41.45
16
TODOROV Yoan
1997
BUL
+3.52
41.73
17
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+3.53
41.82
18
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+3.61
42.56
19
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+3.67
43.12
20
KEKESI Marton
1995
HUN
+3.88
45.07
21
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+4.53
51.12
22
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+7.65
80.13
23
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+8.04
83.75
24
EMRIC Eman
1996
BIH
+8.16
84.87
25
DUREV Radoslav
1998
BUL
+8.22
85.43
26
LOKMIC Emir
1997
BIH
+8.46
87.66
27
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
+9.13
93.89
28
RUDIC Marko
1990
BIH
+9.30
95.47
29
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+9.45
96.86
30
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+10.26
104.39
31
GIACOMELLI Timotej
1998
SLO
+12.27
123.08
32
KEULEN VAN Jurian
1999
NED
+12.32
123.55
33
BOSNJAK Juraj
1999
CRO
+12.43
124.57
34
TAHIRI Albin
1989
KOS
+13.73
136.65
35
SIROKI Lovro
1999
CRO
+14.73
145.95
36
KALAN Matic
1998
SLO
+16.07
158.41
37
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
+16.98
166.87
38
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+19.33
188.72
39
MOHAI Zsombor Szabolcs
1999
HUN
+20.89
203.23
40
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
+22.05
214.01
41
LOERZ Maximilian
1999
GER
+22.49
218.10
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
RICHTER Daniel
1993
CZE
MARTAC Laurentiu
1999
ROU
NICOLESCU Ioan Alexandru
1996
ROU
SELAN Ziga
1998
SLO
DORDEVIC Mihajlo
1999
SRB
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
POLAK Luka
1997
SLO
RECHBERGER Paul
1997
AUT
BORSBOOM Olaf
1995
NED
KRALJ Zan
1997
SLO
SPILAR Zan
1997
SLO
SENCAR Dusan
1996
SLO
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
GOBEC Luka
1997
CRO
KAVCIC Jani
1996
SLO
RONCI Giordano
1992
ITA
GROSELJ Zan
1993
SLO
SPIK Jakob
1994
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run