official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RZEPECKI Filip
1992
POL
1:34.81
31.19
2
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+1.46
40.74
3
BARBEITO Juan Segundo
1994
ARG
+1.58
41.52
4
WOOLSON Thomas
1993
USA
+2.04
44.53
5
RICOU Ivo
1994
FRA
+2.29
46.17
6
DELOR Emilien
1994
FRA
+3.61
54.80
7
BIRKNER KETELHOHN Santos Raul
1996
ARG
+3.62
54.86
8
TALBOTT Marc
1995
USA
+3.71
55.45
9
DEMSCHAR Daniel
1994
AUS
+3.83
56.24
10
JAUSSAUD Cyril
1995
FRA
+3.86
56.43
10
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
+3.86
56.43
12
LAMHAMEDI Adam
1995
MAR
+4.28
59.18
13
COOKSON Bryan
1994
CAN
+4.44
60.22
14
BARNEY Ryan
1994
USA
+4.81
62.64
15
KJOS Zak
1996
USA
+4.82
62.71
16
BRAUN Nick
1994
USA
+4.87
63.04
17
KLEIN Charlie
1995
USA
+4.97
63.69
18
BLOMMER William
1994
USA
+5.12
64.67
19
CLARO Eugenio
1993
CHI
+5.33
66.04
20
FOWLER Danny
1993
USA
+5.82
69.25
21
DUKE William
1995
ARG
+6.41
73.11
22
GRAHAM Hayes
1994
USA
+6.50
73.70
23
MARTI Ignacio
1994
CHI
+6.87
76.12
24
BLAKE Daniel
1994
USA
+7.87
82.66
25
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+8.09
84.09
26
PLANT Riley
1995
USA
+9.10
90.70
27
MCNEALUS Andrew
1990
USA
+10.64
100.77
28
SUMPS Stephan
1988
CHI
+10.96
102.86
29
CLEMENT Simon
1995
CHI
+11.98
109.53
30
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+13.14
117.12
31
NORRIS Kieran
1995
GBR
+14.56
126.40
32
SAIGUSHKIN German
1996
RUS
+14.78
127.84
33
WHYTE Robert
1996
USA
+18.66
153.22
34
HUBE Agustin
1979
ARG
+32.07
240.91
35
GREVIOR Nathan
1995
USA
+35.80
265.30
36
ATHIE Andre
1987
BRA
+53.32
379.87
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PFINGSTHORN Pedro
1996
CHI
ARZE Ivan
1995
CHI
QUIROGA Gonzalo
1996
CHI
NAVARRO Luis
1996
CHI
MARQUEZ DE LA PLATA Alfonso
1996
CHI
MACFIE Euan
1994
GBR
DUCCI Diego
1994
CHI
SAMSING Ian
1996
CHI
BEGOR Cortland
1995
USA
LYON Carson
1995
USA
COUTURE Matthew
1994
USA
PFINGSTHORN Sebastian
1994
CHI
MURTAGH Federico
1994
ARG
BAILEY Bryan
1996
USA
DU PASQUIER Gregoire
1995
SUI
LYON Macaulay
1992
USA
BLAQUIER Santiago Segundo
1995
ARG
HENDERSON Paul
1995
GBR
VALCAREGGI Massimiliano
1995
GRE
MOSS Maximillian
1996
GBR
LOWTH Charles
1994
USA
HADERLE Brannen
1995
USA
SZEPESI Bertold
1990
HUN
GUGLIELMINI Fabio
1994
BRA
BAGGIO Max
1995
GBR
FRANCIS Brian
1995
USA
ECHEVERRIA Jose Tomas
1992
CHI
VON APPEN Henrik
1994
CHI
FREEMAN CRESPO Ignacio
1992
ARG
BIRKNER KETELHOHN Jorge F.
1990
ARG
BONEWALD Geoffrey
1991
USA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run