official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGRUBER Marc
1988
AUT
1:52.33
6.00
2
ENGEL Mark
1991
USA
+0.21
7.35
3
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+0.87
11.58
4
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.88
11.64
5
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.05
12.73
6
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+1.12
13.18
7
AERNI Luca
1993
SUI
+1.15
13.37
8
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.28
14.20
9
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.48
15.49
10
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.50
15.61
11
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.52
15.74
12
STRASSER Linus
1992
GER
+1.55
15.94
13
LUITZ Stefan
1992
GER
+1.63
16.45
14
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.77
17.35
15
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.92
18.31
16
RASANEN Joonas
1989
FIN
+2.00
18.82
17
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.02
18.95
18
SALA Tommaso
1995
ITA
+2.20
20.10
19
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+2.27
20.55
20
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.44
21.64
21
RODES Istok
1996
CRO
+2.50
22.02
22
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.63
22.86
23
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+2.68
23.18
24
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+2.78
23.82
25
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.80
23.95
26
MARCHANT Armand
1997
BEL
+2.95
24.91
27
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.97
25.04
27
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.97
25.04
29
VACCARI Hans
1996
ITA
+3.12
26.00
30
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+3.13
26.06
31
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+3.15
26.19
32
SCHMID Philipp
1986
GER
+3.20
26.51
32
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+3.20
26.51
34
ROBERTS Hig
1991
USA
+3.23
26.70
35
RIZZO Maxime
1993
FRA
+3.25
26.83
36
STROLZ Johannes
1992
AUT
+3.28
27.02
37
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+3.35
27.47
38
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+3.44
28.05
39
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+3.49
28.37
40
NOEL Clement
1997
FRA
+3.54
28.69
41
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+3.69
29.65
42
KOLEGA Elias
1996
CRO
+4.25
33.24
43
MATHIS Marcel
1991
AUT
+4.27
33.37
44
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+4.37
34.01
45
BISSIG Semyel
1998
SUI
+4.42
34.33
46
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+4.48
34.72
47
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+4.80
36.77
48
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+4.86
37.15
49
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.95
37.73
50
SPIK Jakob
1994
SLO
+8.37
59.65
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
PERRIER Paul
1995
FRA
SENCAR Dusan
1996
SLO
TAKKI Teddy
1996
FIN
GRYM Hannes
1996
SWE
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
ASK Jesper
1994
SWE
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
KOHLER Marco
1997
SUI
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
NIHTILA Niklas
1996
FIN
HOFER Alex
1994
ITA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
HANDOLIN Juho
1997
FIN
HAUGAN Timon
1996
NOR
NUSHEV Georgi
1995
BUL
SCHMID Alexander
1994
GER
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
TREMMEL Anton
1994
GER
WALCH Magnus
1992
AUT
SAUTER Paul
1994
GER
NORYS Frederik
1996
GER
KAAHRE Rickard
1991
SWE
DA VILLA Davide
1995
ITA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
POPOV Albert
1997
BUL
KUERNER Miha
1987
SLO
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
SIMONET Sandro
1995
SUI
ANKENY Michael
1991
USA
BONVIN Anthony
1994
SUI
STEHLE Dominik
1986
GER
Disqualified 1st run