official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAMPA Adam
1990
SVK
1:33.73
9.00
2
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.65
19.91
3
ENGEL Mark
1991
USA
+2.37
24.68
4
KOHNO Kyohsuke
1991
JPN
+2.56
25.93
5
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
+2.76
27.26
6
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.08
29.37
7
JENOT Olivier
1988
MON
+3.43
31.69
8
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+3.65
33.14
9
DONALDSON David
1986
CAN
+3.98
35.33
10
SANDVIK Eian
1989
NOR
+4.21
36.85
11
TAKEDA Ryu
1984
JPN
+4.43
38.30
12
STEIMLE Simon
1991
SUI
+4.57
39.23
13
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+4.75
40.42
14
KIM Woo-sung
1986
KOR
+4.76
40.49
15
DRILLER Garret
1996
USA
+4.93
41.61
16
GRAF Mathias Elmar
1996
AUT
+5.58
45.91
17
SPROCK Ty
1995
USA
+5.78
47.23
18
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+5.89
47.96
19
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+5.92
48.16
20
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+6.35
51.00
21
SCHINDLER James
1991
USA
+6.41
51.40
22
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+6.60
52.66
23
NOCKER Clemens
1996
AUT
+7.34
57.55
24
SMITH Warren Cummings
1992
EST
+8.80
67.21
25
SMITH Cameron
1992
USA
+9.06
68.93
26
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+9.83
74.02
26
HOCHHAUSER Dominik
1996
AUT
+9.83
74.02
28
DAVIS Devin
1994
USA
+11.19
83.02
29
VOGELSANG Julian
1996
SUI
+11.51
85.14
30
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+12.19
89.63
31
ELLER Bryce
1993
USA
+12.60
92.35
32
DIRSTINE Tanner
1993
USA
+13.46
98.03
33
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+14.41
104.32
34
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+15.57
111.99
35
DELLENBACH Lukas
1990
SUI
+16.02
114.97
36
REEVES Ian
1996
USA
+16.24
116.42
37
STEYN Luke
1993
ZIM
+16.35
117.15
38
TABERNERO Marc
1997
ESP
+17.42
124.23
39
MACOMBER Clark
1996
USA
+17.97
127.87
40
RESCH Alexander
1997
AUT
+19.39
137.26
41
HANNON Fraser
1996
NZL
+19.64
138.91
42
BEUTNER Michael
1996
USA
+20.08
141.82
43
URENA Joan
1997
ESP
+24.04
168.02
44
WADDINGTON Thomas
1984
GBR
+27.64
191.83
45
BAN Kentaro
1997
JPN
+33.21
228.68
46
GILKINSON Jake
1995
GBR
+36.99
253.68
47
WU Meng-che
1995
TPE
+1:18.68
529.45
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHREDER Jonathan
1992
AUT
VILANOVA Eduard
1997
ESP
HAVERUK Casey
1996
USA
WALLACE Timothy
1996
NZL
GAUSS David
1996
GER
GARRICK Hamish
1996
NZL
HOFER Florian
1995
GER
JUNEAU Tai
1995
NZL
ALVAREZ Dylan
1994
USA
TONEATTI Michael
1993
SUI
HADERLE Brannen
1995
USA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
SANTANIELLO Nick
1995
USA
FURRER Cameron
1992
USA
PREBBLE Nick
1993
NZL
BRADBURY Christopher
1992
USA
FEASEY Willis
1992
NZL
THEIS Tyler
1994
USA
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
PISA Martin
1985
CZE
PITTERLE Martin
1995
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
ANKENY Michael
1991
USA
WILSON Ryan
1987
USA
LYSDAHL Espen
1990
NOR
GARAND Dominique
1991
CAN
JASICZEK Michal
1994
POL
Did not start 1st run