official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
1:26.13
23.19
2
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.69
28.96
3
BREU Raffael
1994
GER
+1.38
34.73
4
NUSHEV Georgi
1995
BUL
+2.19
41.50
5
JOCHER Simon
1996
GER
+2.60
44.92
6
HILZINGER Alexander
1994
LIE
+3.11
49.19
7
MEISEN Adrian
1997
GER
+3.81
55.04
8
PORWOL Philipp
1995
GER
+4.17
58.05
9
MORICONI Antonio
1995
ITA
+4.67
62.23
10
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+4.73
62.73
11
MARTINUZZI Samuele
1996
ITA
+4.81
63.40
12
DORN Carlo
1998
GER
+4.84
63.65
13
HOCK Kevin
1998
GER
+5.05
65.41
13
CALANDRI Francesco
1996
ITA
+5.05
65.41
15
RAKOVEC Andraz
1997
SLO
+5.28
67.33
16
KOEHLER Joel
1997
GER
+5.32
67.66
17
BEBENEK Szymon
1998
POL
+5.48
69.00
18
KOLB Leopold
1997
GER
+5.63
70.25
19
MIZZONI Piergiorgio
1995
ITA
+5.68
70.67
20
KUHNLE Yannick
1998
GER
+6.41
76.77
21
GRAMMEL Anton
1998
GER
+7.65
87.14
22
MODESTI Matteo
1997
ITA
+7.84
88.73
23
DEMATTIO Sion
1998
GER
+8.12
91.07
24
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+8.17
91.49
25
TARANZANO Luca
1998
ITA
+8.46
93.91
26
BUGATTI Nicolo
1997
ITA
+8.90
97.59
27
NAKAZAWA Shuntaro
1998
JPN
+9.01
98.51
28
KLINDIC Jan
1998
CRO
+9.32
101.10
29
SCHMID Tobias
1997
GER
+9.65
103.86
30
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
+10.49
110.88
31
ENGELS Simon
1998
GER
+10.99
115.06
32
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+11.07
115.73
33
GUZIAK Jan
1998
POL
+11.37
118.24
34
JAEGER Lucas
1998
GER
+12.74
129.69
35
GUBIANI Antonio
1997
ITA
+13.53
136.29
36
KARPUSHYN Mykhaylo
1998
UKR
+14.44
143.90
37
MAROVT Tijan
1998
SLO
+15.65
154.02
38
BARTON Daniel
1998
GBR
+18.31
176.25
Did not finish 2nd run
FELBINGER Moritz
1998
GER
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
SUCEC Dominik
1997
CRO
KUCERA Leon
1997
GER
SATRIANI Lorenzo
1997
ITA
ROMANO Alessandro
1997
ITA
CRAPISI Matteo
1996
ITA
GIUNIPERO Edoardo
1997
ITA
BELTRAME Andrea
1997
ITA
PILLER COTTRER Ludovico
1995
ITA
TODOROV Yoan
1997
BUL
KREILINGER Markus
1996
GER
SAUTER Paul
1994
GER
ZELLER Yannik
1996
GER
HEGELE Georg
1996
GER
MAAS Maximilian
1994
GER
Did not finish 1st run
BEHA Moritz
1998
GER
CANZIO Pietro
1998
ITA
BETZ Valentin
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
BERGMANN Johannes
1998
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
DICK Philipp
1998
GER
SICHELSKI Marcin
1998
POL
MERKT Hannes
1997
GER
WILLEMS Armin
1996
NED
SCHMID Patrick
1996
GER
PLATTER Filip
1997
SWE
PFOEDERL Thomas
1997
GER
ZANCHETTA Giacomo
1997
ITA
DATZER Daniel
1996
GER
ROSSI Andrea
1996
ITA
BAUR Tobias
1997
GER
MLAKAR Maj
1996
SLO
WILLEMS Bjoern
1996
NED
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
VALCAREGGI Massimiliano
1995
GRE
TONON Andrea
1994
ITA
HERZOG Michael
1996
GER
ERTL Nikolaus
1995
GER
HLADIK Sebastian
1996
GER
GAUER Nico
1996
LIE
NORYS Frederik
1996
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
KRAHNERT Lucas
1995
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
BAYER Alexander
1995
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run