official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING Dave
1986
GBR
1:19.73
12.79
2
MAITRE Thomas
1992
FRA
+1.34
24.89
3
CHRAPEK Adam
1993
POL
+2.83
38.35
4
MAJOR Billy
1996
GBR
+2.97
39.61
5
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+3.20
41.69
6
CHAMPION Leo
1996
FRA
+3.51
44.49
7
BRUNIER Hugo
1996
FRA
+4.31
51.71
8
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+4.33
51.89
9
BAROUNOS Alex
1995
GBR
+4.36
52.16
10
CAILLOT Ken
1998
FRA
+4.61
54.42
11
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
+4.75
55.68
12
RAFFAELLI Lorenzo
1996
ITA
+5.25
60.20
13
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+5.39
61.46
14
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.45
62.01
15
POTH Robert
1997
GBR
+5.56
63.00
16
SCHMIDT Pierre
1997
FRA
+5.71
64.35
17
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+7.06
76.55
18
INNES Iain
1998
GBR
+7.74
82.69
19
BAUDIN Loic
1997
FRA
+8.63
90.72
20
WETZEL Theo
1998
FRA
+9.08
94.79
21
EATON Oliver
1996
GBR
+10.52
107.79
22
WILLIS Robbie
1996
GBR
+11.80
119.35
23
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+13.31
132.99
24
GUEST Christopher
1997
GBR
+13.61
135.69
25
REBERT Ethan
1998
GBR
+13.67
136.24
26
BARTON Daniel
1998
GBR
+21.47
206.67
27
MACEDO Diogo
1996
POR
+21.54
207.31
28
THURSTON Tomas
1997
GBR
+28.15
267.00
Did not finish 2nd run
ADAMSON Tristram
1997
GBR
GOUTT Yohan Goncalves
1994
TLS
FARREN Rory
1998
GBR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
MYTSAK Dmytro
1995
UKR
ADAMSON Alexander
1996
GBR
BARALO Elliott
1998
FRA
PELLISSIER Andre
1997
ITA
LOIRE Florian
1997
FRA
ROUL Loick
1997
FRA
BRONZING Lorenzo
1997
ITA
RAVANEL Louis
1997
FRA
ROCHAIX Louis
1997
FRA
BOLDRINI Mathieu
1995
ITA
MASSON Adrien
1997
FRA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
NORRIS Kieran
1995
IRL
SCOTT Alec
1997
AUS
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
SALERNO Hugo
1995
FRA
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
PERAUDO Ross
1992
AUS
BAGGIO Max
1995
GBR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WILLIAMSON Joseph
1986
GBR
RUDGE Barnaby Alexander
1989
GBR
MARSDEN Jonathan
1988
GBR
GOUTT Alexi Valentin
1998
TLS
KEYS Alexander
1998
GBR
BYLEHN Michael
1987
SWE
ANDRIEU Thomas
1997
FRA
DAVIS Matthew
1998
GBR
WILD Brett
1992
GBR
PENNING-LAMBERT Joshua
1998
GBR
FLUCK Benjamin
1996
GBR
POETTOZ Michael
1998
FRA
THOMAS Cameron
1997
GBR
GARVIE Scott
1996
GBR
MCCLOUD Milo
1997
GBR
JENSEN Christian
1995
GBR
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
DICKSON Graham
1996
GBR
FELLOWS Jordan
1997
GBR
PELTOLA Olli
1998
FIN
WILLEMS Armin
1996
NED
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
DAVIS George
1995
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
MIDAVAINE LAROUQUIE Quentin
1996
FRA
TINLAND Leonardo
1997
BEL
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
LAMON Leo
1996
BEL
KICK Euan
1997
GBR
WILLEMS Bjoern
1996
NED
FORNARI Martin
1994
ITA
HENDERSON Paul
1995
GBR
LEKAENE Sacha
1998
FRA
DAVIES Oliver
1997
GBR
BIASCI Marco
1997
ITA
LETITRE Theo
1997
FRA
MARI Romain
1996
FRA
FRESSARD Robin
1997
FRA
BOULANGER Alexis
1994
FRA
HANSE Arthur
1993
POR
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
KLUFTS Evan
1997
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run