official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ESTEVE Axel
1994
AND
1:35.46
23.84
2
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+0.84
30.18
3
SOETAERT Michael
1996
CAN
+1.06
31.83
4
SHARP Keegan
1997
CAN
+1.61
35.98
5
ALAYRACH Josh
1995
AND
+2.04
39.23
6
DVORACEK Addison
1996
USA
+2.14
39.98
7
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
+2.19
40.36
8
BURKS Jared
1997
CAN
+2.22
40.58
9
GOUGEON Jake
1996
CAN
+2.55
43.07
10
CARRY Patrick
1995
CAN
+2.90
45.71
11
WATSON Hunter
1999
CAN
+2.99
46.39
12
JORDAN Asher
1999
CAN
+3.15
47.60
13
LUEL Henry
1998
CAN
+3.25
48.35
14
COOK Carson
1998
CAN
+3.27
48.50
15
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
+3.41
49.56
16
COPP Griffin
1999
CAN
+3.59
50.92
17
HILL Dawson
1999
CAN
+3.89
53.18
17
LEGREE Ben
1996
CAN
+3.89
53.18
19
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+3.96
53.71
20
WALL Sam
1998
CAN
+4.03
54.24
21
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
+4.27
56.05
22
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+4.70
59.29
23
DUFF Sam
2000
CAN
+5.51
65.40
24
DODS Taylor
2000
CAN
+6.34
71.66
25
CALLAGHAN Christian
2000
CAN
+6.50
72.87
26
WILSON Andrew
1999
CAN
+7.19
78.07
27
CLAY Harrison
2000
CAN
+7.26
78.60
28
DALTON Eric
1999
CAN
+8.05
84.56
29
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
+8.06
84.63
30
WEBSTER Ryan
1998
CAN
+8.99
91.65
31
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
+9.20
93.23
32
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+9.56
95.95
33
YATES Dawson
2000
CAN
+9.76
97.45
34
REYNOLDS Zachary
1999
CAN
+10.31
101.60
35
TOPHAM Matthew
2000
CAN
+10.69
104.47
36
MARLER Aidan
2000
CAN
+11.08
107.41
37
HAWKER Callum
2000
CAN
+13.89
128.60
38
KISLICH-LEMYRE York
2000
CAN
+14.06
129.89
39
GAIRNS Lucas
2000
CAN
+14.93
136.45
40
COOK Christopher
2000
CAN
+15.32
139.39
41
MILLS Rory
1999
CAN
+15.43
140.22
42
OSTRANDER Walter
2000
CAN
+18.00
159.60
43
BRUMEC-PARSONS Griffin
2000
CAN
+18.70
164.88
44
DODS Logan
1999
CAN
+20.45
178.08
45
MOORE Lachlan
1998
CAN
+21.30
184.49
46
TANASESCU Alex
1999
CAN
+21.52
186.15
47
ROSSI Pietro
2000
CAN
+28.77
240.84
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
WHITMORE Logan
2000
CAN
TORREGGIANI Luc
2000
CAN
WAKKARY Olin
2000
CAN
TIESSEN Jacques
1999
CAN
TWEED Cole
1999
CAN
NOI Raito
1997
JPN
YANTHA Jacob
1999
CAN
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
SHARP Jedd
1999
CAN
KORTE-MOORE Lake
1999
CAN
VALENTIN Alexander
1999
CAN
DUFF Alex
1999
CAN
MAYNE Zachary
1999
CAN
HOLM Marcus
1998
CAN
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
WALLACE Liam
1999
CAN
DYMOND Cameron
1998
CAN
SOLSONA Robert
1995
AND
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
SALVADORES Xavier
1996
AND
PHILP Huston
1997
CAN
Disqualified 1st run