official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ARVIDSSON Erik
1996
USA
1:34.55
27.01
2
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+0.06
27.74
3
BONER Sandro
1988
SUI
+0.17
29.08
4
ROEA Henrik
1995
NOR
+0.19
29.32
5
FORD Tommy
1989
USA
+0.51
33.21
6
WERRY Tyler
1991
CAN
+0.54
33.58
7
MORSE Sam
1996
USA
+0.66
35.04
8
HVAMMEN Kjetil
1995
NOR
+0.75
36.13
9
DUPRATT Samuel
1993
USA
+0.94
38.44
10
THOMPSON Broderick
1994
CAN
+1.60
46.47
11
NACIUK Anthony
1994
CAN
+1.80
48.90
12
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+1.85
49.51
13
SEGER Brodie
1995
CAN
+2.00
51.34
14
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+2.01
51.46
15
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+2.08
52.31
16
WEISEL Kipling
1995
USA
+2.27
54.62
17
READ Kevyn
1993
CAN
+2.34
55.47
18
BERLACK Ronnie
1994
USA
+2.41
56.32
19
RODES Istok
1996
CRO
+2.44
56.69
20
PREBBLE Nick
1993
NZL
+2.45
56.81
21
GOWER Jack
1994
GBR
+2.54
57.90
21
KOELL Alexander
1990
SWE
+2.54
57.90
23
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+2.71
59.97
24
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.86
61.80
25
PRIDY Conrad
1988
CAN
+2.89
62.16
26
FARROW Tanner
1993
USA
+3.02
63.74
27
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+3.11
64.84
28
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+3.20
65.93
29
RADAMUS River
1998
USA
+3.24
66.42
30
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+3.30
67.15
31
READ Jeffrey
1997
CAN
+3.42
68.61
32
FUCIGNA Peter
1996
USA
+3.62
71.04
33
DUFFY Danny
1994
USA
+3.64
71.28
34
SHARIY Valentin
1995
RUS
+4.04
76.15
35
FEASEY Willis
1992
NZL
+4.14
77.36
36
DRILLER Garret
1996
USA
+4.97
87.46
37
GOUGEON Jake
1996
CAN
+5.17
89.89
38
TAYLOR Aaron
1995
CAN
+6.89
110.81
39
AUTY Jack
1995
USA
+14.12
198.75
Did not finish 2nd run
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
LYNOTT Patrick
1995
CAN
CRAWFORD James
1997
CAN
DVORACEK Addison
1996
USA
QUEZEL Lambert
1996
CAN
SZWEBEL Florian
1996
USA
WILSON Cody
1996
USA
ASTLE Bryce
1995
USA
WRIGHT Bronson
1993
USA
VIETZE Sandy
1993
USA
GREGORAK Will
1990
USA
BELL Jeffrey
1993
CAN
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
MONSEN Felix
1994
SWE
DUFFY Drew
1995
USA
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
HOLM Marcus
1998
CAN
VUKELIC William
1998
CRO
WALL Sam
1998
CAN
HARDING Axel
1998
CAN
SMITH Mitch
1997
CAN
SOMJI Samir
1998
CAN
WEBSTER Ryan
1998
CAN
NAISH Liam
1997
CAN
MADDISON Andreas
1996
CAN
BERENDT Tristan
1997
CAN
HAWKINS Liam
1997
CAN
VAN DER VOORT Tristen
1997
CAN
MILLS Aidan
1997
CAN
YATES Cooper
1997
CAN
KIRSHENBLATT Samuel
1996
CAN
ANGUITA Martin
1991
CHI
ARMSTRONG Harrison
1997
CAN
SOETAERT Michael
1996
CAN
LLEWELLYN Carson
1997
CAN
JUNEAU Tai
1995
NZL
YATES Kyle
1995
CAN
LALIBERTE Felix
1996
CAN
PHILP Huston
1997
CAN
GRIFFITH Ian
1997
USA
FERRI James
1996
USA
LEGREE Ben
1996
CAN
GREIG Rob
1994
CAN
KOLEGA Elias
1996
CRO
THEIS Tyler
1994
USA
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
LAIDLAW Luke
1992
AUS
STAMLER Max
1996
USA
HAFERMAN Eric
1994
USA
LAYMAN Brooks
1996
USA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
TAYLOR Collin
1995
CAN
GALLAGHER Christian
1997
USA
BROOKS Dylan
1992
USA
LEITCH Jack
1996
CAN
MOONEY Ryan
1996
USA
GRASIC Martin
1995
CAN
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
WINTERS Luke
1997
USA
HAWKINS Devon
1995
CAN
THOMPSON Oliver
1997
AUS
SULLIVAN Aleck
1996
USA
BARWOOD Adam
1992
NZL
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
KENNEY Patrick
1997
USA
USHAKOV Andrey
1995
RUS
KELSEY Sky
1997
USA
SPROCK Ty
1995
USA
KELLEY Robby
1990
USA
ROBERTSON Sam
1993
AUS
TULUPOV Evgenij
1995
RUS
MITCHELL Nicholas
1995
USA
COHEE Nick
1988
USA
SVENSK Mikael
1994
FIN
SMITH Brennan
1991
USA
TRAVERS Dean
1996
CAY
FRISCH Jeffrey
1984
CAN
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run