official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASCHNER Dominik
1994
AUT
1:28.20
10.24
2
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.44
13.83
3
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.51
14.40
4
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.08
19.06
5
WALCH Magnus
1992
AUT
+1.20
20.04
6
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.24
20.36
7
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.34
21.18
8
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.43
21.91
9
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+1.60
23.30
10
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.95
26.16
11
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.08
27.22
12
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+2.27
28.77
13
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+2.32
29.18
14
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.62
31.63
15
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+2.65
31.87
16
FALAT Matej
1993
SVK
+2.71
32.36
17
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.97
34.48
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+3.35
37.59
19
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
+3.41
38.08
20
HAASER Raphael
1997
AUT
+3.52
38.97
21
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+3.75
40.85
22
DORNER Thomas
1998
AUT
+3.95
42.48
23
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+3.96
42.57
24
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.57
47.55
25
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+5.02
51.22
26
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+5.04
51.38
27
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.27
53.26
28
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+5.55
55.55
29
MEISSL Christoph
2000
AUT
+5.72
56.93
30
GRAMMEL Anton
1998
GER
+5.91
58.48
31
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+6.10
60.04
32
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+6.17
60.61
33
STEINER Klaus
1997
AUT
+6.22
61.02
34
JOHN Luca
1995
ESP
+6.46
62.97
35
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.52
63.46
36
HACKER Felix
1999
AUT
+6.94
66.89
37
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+7.72
73.26
38
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+8.18
77.02
39
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+8.49
79.55
40
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+8.60
80.44
41
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+10.28
94.16
42
BARKOV Daniil
2000
RUS
+10.46
95.63
43
ISAEV Nikita
1999
RUS
+11.17
101.42
44
LECHNER Fabian
1999
AUT
+11.88
107.22
45
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
+12.17
109.59
46
KACIC Maximilian
2000
AUT
+12.81
114.81
47
PIRKER Siegfried
2000
AUT
+13.10
117.18
48
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
+14.05
124.93
49
GOENITZER Patrick
2000
AUT
+14.17
125.91
50
POELL Marco
2000
AUT
+14.48
128.44
51
DORNAUER Armin
2000
AUT
+16.44
144.44
52
FELTRIN Leonardo
2000
ITA
+20.10
174.32
53
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+20.83
180.28
Did not finish 2nd run
THALER Thomas
2000
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
FETSCHER Moritz
1999
GER
PFLUG Florian
1996
AUT
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
OBAUER Gotthard
1996
AUT
MAJOR Billy
1996
GBR
KATO Seigo
1998
JPN
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
TANNER Luca
1997
AUT
SCOTT Alec
1997
AUS
EMRIC Eman
1996
BIH
WALCH Linus
1994
AUT
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VIST Kristian Aleksander
1999
NOR
CERNEVSKIS Kristers
1999
LAT
PELTOLA Olli
1998
FIN
LOKMIC Emir
1997
BIH
HEINZMANN Simon
1995
SUI
TAYLOR Laurie
1996
GBR
MEKLAU Andreas
1997
AUT
ZELLER Yannik
1996
GER
VUKELIC William
1998
CRO
GAUER Nico
1996
LIE
DICK Lukas
1996
GER
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
RODES Istok
1996
CRO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run