official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
2:05.13
19.23
2
HADALIN Stefan
1995
SLO
+0.58
23.36
3
RODES Istok
1996
CRO
+0.72
24.35
4
NOCKER Clemens
1996
AUT
+0.98
26.20
5
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+1.14
27.34
6
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+1.18
27.62
7
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.50
29.90
8
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+1.69
31.25
9
MANFRINI Marco
1992
ITA
+1.95
33.10
10
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.10
34.17
11
DI RONCO Jacopo
1990
ITA
+2.24
35.16
12
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.54
37.30
13
BREZNIK Jan
1993
SLO
+2.60
37.72
14
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.83
39.36
15
PANCUR Luka
1995
SLO
+3.09
41.21
16
RONCI Giordano
1992
ITA
+3.21
42.06
17
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+3.32
42.84
17
HACKER Pirmin
1996
AUT
+3.32
42.84
19
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+3.79
46.19
20
MANFRINI Giovanni
1993
ITA
+3.90
46.97
21
LIHTENEGER VIDMAJER Jon
1996
SLO
+4.04
47.96
22
CAS Jure
1994
SLO
+4.54
51.52
23
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+5.26
56.64
24
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
+5.35
57.28
25
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+6.48
65.32
26
GOBEC Luka
1997
CRO
+7.26
70.87
27
PEDAN Heiko
1993
SVK
+7.61
73.36
28
ZECHNER Gabriel
1994
SUI
+7.69
73.93
29
RAKOVEC Andraz
1997
SLO
+7.96
75.85
30
USHAKOV Andrey
1995
RUS
+8.07
76.63
31
KRALJ Zan
1997
SLO
+9.58
87.37
32
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+10.93
96.97
33
HOEK Matthijs
1997
NED
+12.49
108.07
34
DELLIOS Michael
1994
GRE
+13.80
117.38
35
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+14.22
120.37
36
BOONSTRA Zico
1996
NED
+19.12
155.22
37
CVETOJEVIC Patrik
1997
CRO
+22.37
178.34
38
STOIDIS Georgios
1997
GRE
+25.47
200.39
39
LALIC Darko
1980
NED
+57.64
429.20
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SUCEC Dominik
1997
CRO
ARALIN Mikalai
1996
BLR
POLAK Luka
1997
SLO
MOLDOVAN Dragos Dan
1993
ROU
RUPNIK Domen
1995
SLO
SIRK Miha
1995
SLO
GALLE Dominik
1997
AUT
SKAZA Ziga
1997
SLO
GOLOB Janez
1995
SLO
ABRAMOVIC Marko
1996
CRO
MAROCCO Marco
1993
ITA
RUPNIK Job
1996
SLO
VUKELIC Leo
1993
CRO
PYASIK Evgenij
1993
RUS
NEUREITER Patrick
1993
AUT
TULUPOV Evgenij
1995
RUS
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
SHARIY Valentin
1995
RUS
PRESTEREL Luka
1993
SLO
SPIK Jakob
1994
SLO
JAZBEC Patrick
1989
SLO
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
ZERAK Misel
1992
SLO
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run