official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RODES Istok
1996
CRO
1:39.34
14.60
2
KOELL Alexander
1990
SWE
+1.28
22.59
3
NUSHEV Georgi
1995
BUL
+1.37
23.15
4
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.73
25.40
5
KOSI Klemen
1991
SLO
+1.85
26.15
6
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.98
26.96
7
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.38
29.45
8
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.44
29.83
9
WIMMLER Maximillian
1994
AUT
+2.51
30.27
10
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.56
30.58
11
BREZNIK Jan
1993
SLO
+2.72
31.58
12
POPOV Albert
1997
BUL
+2.79
32.01
13
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+3.06
33.70
14
ERLER Tobias
1995
AUT
+3.27
35.01
15
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+3.37
35.63
16
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+3.68
37.57
17
ALAERTS Xan
1992
BEL
+4.12
40.31
18
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+4.56
43.06
19
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+4.65
43.62
20
CAS Jure
1994
SLO
+4.93
45.37
21
PRESTEREL Luka
1993
SLO
+5.15
46.74
22
HACKER Pirmin
1996
AUT
+6.43
54.73
23
ULLRICH Max
1994
CRO
+6.73
56.60
24
KLUSAK Michal
1990
POL
+7.33
60.35
25
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+11.10
83.88
26
GOLOB Janez
1995
SLO
+11.36
85.50
27
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+11.39
85.69
28
UNTERBERGER Andre
1997
AUT
+11.81
88.31
29
LATASTER Etienne
1984
NED
+24.62
168.26
Did not finish 2nd run
GOBEC Luka
1997
CRO
TSUGUI Yuya
1990
JPN
STEVOVIC Marko
1996
SRB
TANNER Luca
1997
AUT
SENCAR Dusan
1996
SLO
BABINSKY Stefan
1996
AUT
KLUSAK Jakub
1992
POL
DRACK Fabian
1995
AUT
SPIK Jakob
1994
SLO
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
GROSELJ Zan
1993
SLO
PRISADOV Stefan
1990
BUL
ALAERTS Kai
1989
BEL
KARELLY Manuel
1993
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SUCEC Dominik
1997
CRO
KALAN Peter
1997
SLO
KRIZAJ Luka
1997
SLO
MURAVYEV Ivan
1989
RUS
SKAZA Ziga
1997
SLO
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
MLAKAR Maj
1996
SLO
MARTINCEK Marek
1993
SVK
SZEPESI Bertold
1990
HUN
KAVCIC Jani
1996
SLO
NEUREITER Patrick
1993
AUT
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
PANCUR Luka
1995
SLO
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
ABRAMOVIC Marko
1996
CRO
STUKOV Maksim
1994
RUS
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
PISA Martin
1985
CZE
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
KNAUSS Andreas
1990
AUT
LAIKERT Igor
1991
BIH
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
GASPERIN Timi
1990
SLO
BERNDT Ondrej
1988
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run