official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VANZON-BORWICK Jackson
1995
USA
1:23.38
60.95
2
CAMPBELL Pate
1997
USA
+0.50
64.67
3
MARSHALL James
1995
USA
+2.44
79.09
4
MACOMBER Clark
1996
USA
+2.75
81.40
5
POST Chris
1997
USA
+3.02
83.41
6
GALLAGHER Neil
1995
USA
+3.36
85.93
7
LAYMAN Brooks
1996
USA
+3.83
89.43
8
KAUFMANN Nicholas
1995
USA
+4.99
98.05
9
ROSEN Gabriel
1995
USA
+5.37
100.88
10
BLANCHARD Jack
1997
USA
+5.44
101.40
11
THOMPSON Dakota
1995
USA
+5.74
103.63
12
ELIZONDO Aiden
1996
USA
+6.81
111.59
13
DONOHUE Ryan
1997
USA
+7.20
114.49
14
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
+7.56
117.16
15
HOPFINGER Jacob
1997
USA
+7.73
118.43
16
ROBINSON Sean
1997
USA
+9.29
130.03
17
HEALD Cameron
1997
USA
+10.13
136.28
18
BURDETT Jackson
1996
USA
+10.43
138.51
19
OSBORNE Gregory
1997
USA
+10.71
140.59
20
ST LAURENT Chase
1997
USA
+10.79
141.18
21
PEAKE Elijah
1997
USA
+10.81
141.33
22
HANUS Matthew
1997
USA
+10.84
141.55
23
KLOSTERMAN Paul
1997
USA
+12.06
150.63
24
KENNEY Patrick
1997
USA
+12.37
152.93
25
GUTSTEIN Grant
1997
USA
+12.63
154.86
26
ROWE James
1997
USA
+13.55
161.71
27
LASH Max
1996
USA
+13.85
163.94
28
GIANNOTTO Sean
1996
USA
+13.92
164.46
29
O REILLY Liam
1997
USA
+14.29
167.21
30
O KEEFE Brendan
1997
USA
+16.11
180.74
31
HALPERN-REISS Sebastian
1997
USA
+16.43
183.12
32
LOZEAU David
1997
USA
+16.90
186.62
33
CRAVER Perry
1996
USA
+19.43
205.43
34
MIDDLETON Jake
1996
USA
+20.03
209.89
35
AUERBACH Tommaso
1997
ITA
+21.63
221.79
36
MUZILLA Bennett
1997
USA
+21.85
223.42
37
LACASSE Nick
1997
USA
+23.76
237.63
38
CHERNIN Zachary
1997
USA
+26.54
258.30
39
VAN RAALTE Alexander
1997
USA
+33.92
313.17
40
BRAVERMAN Dale
1997
USA
+36.47
332.13
41
CHABOT A J
1997
USA
+44.87
394.60
Did not finish 2nd run
MEYER Ben
1997
USA
DELUCA Dougie
1997
USA
WAGNER Kalle
1997
USA
BERTRAM Christopher
1997
USA
GALLAGHER Christian
1997
USA
SCHIBLI Scott
1997
USA
DUDDY Jimmy
1996
USA
CARDON Casey
1997
GBR
KONECSNY Sebastian
1997
AUS
COOPER Eli
1996
USA
BOUCHARD Zach
1997
USA
PAGE Benji
1996
USA
BOLAND John
1996
USA
SOLOMON Andrew
1996
USA
STOBIERSKI Jack
1992
USA
MEYNARD Patrick
1996
USA
FITZPATRICK Dillon
1997
USA
BEUTNER Michael
1996
USA
PASTERIS Nicholas Kendall
1994
USA
ANDERSON Henry
1995
USA
ABADAN Taner
1995
USA
FORDYCE Peter
1996
USA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COTE Matthew
1997
USA
HARDING Jameson
1997
USA
CLERMONT Ryan
1997
USA
RILEY Ryan
1997
USA
BRAVERMAN Andrew
1997
USA
KIM Dashiell
1997
USA
LENIHAN Sean
1995
USA
ANTHONY Connor
1997
USA
DEHORSEY Reed
1996
USA
GIDDINGS Tate
1997
USA
WEST Andrew
1997
USA
HUNERLACH Will
1994
USA
TINKHAM Lucas
1996
USA
MATEL Samuel
1996
USA
ARMSTRONG James Carter
1997
CAN
GONIN Sebastian
1996
USA
DOYLE Hunter
1996
USA
MURRAY Greg
1996
USA
NIILER Kurt
1994
USA
JORDAN Colby
1996
USA
EYUBOGLU Sabri
1996
USA
BEGOR Cortland
1995
USA
SPANGLER Peter
1995
USA
MCCROSSAN Andrew
1996
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run