official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ODERMATT Marco
1997
SUI
2:14.32
7.31
2
GATEAU Elie
1995
FRA
+0.37
10.01
3
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+1.15
15.70
4
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.08
22.49
5
CRAWFORD James
1997
CAN
+2.41
24.89
6
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.56
25.99
7
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+3.05
29.56
8
SEGER Brodie
1995
CAN
+3.11
30.00
9
GUILLOT Victor
1996
FRA
+3.22
30.80
10
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+3.54
33.14
11
NORYS Frederik
1996
GER
+3.65
33.94
12
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+4.09
37.15
13
HACKER Pirmin
1996
AUT
+4.41
39.49
14
ARVIDSSON Erik
1996
USA
+4.72
41.75
15
SIMONET Sandro
1995
SUI
+4.74
41.89
16
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.83
42.55
17
KOLEGA Elias
1996
CRO
+5.03
44.01
18
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+5.12
44.67
19
ZELLER Yannik
1996
GER
+5.20
45.25
20
DICK Lukas
1996
GER
+5.37
46.49
21
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+5.44
47.00
22
TODOROV Yoan
1997
BUL
+6.59
55.39
23
MARCHANT Armand
1997
BEL
+7.79
64.15
24
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+7.96
65.39
25
LUIK Tonis
1995
EST
+9.35
75.53
26
KOHLER Marco
1997
SUI
+9.51
76.70
27
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+9.53
76.84
28
READ Jeffrey
1997
CAN
+9.70
78.08
29
SOLSONA Robert
1995
AND
+10.37
82.97
30
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+10.70
85.38
31
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+10.89
86.76
32
NEF Tanguy
1996
SUI
+11.16
88.73
33
HABDAS Piotr
1998
POL
+11.89
94.06
34
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+12.05
95.23
35
SZOLLOS Barnabas
1998
HUN
+14.20
110.91
36
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+15.94
123.61
37
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+18.05
139.00
38
PIROZZI Roberto
1999
CHI
+18.89
145.13
39
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
+21.36
163.15
40
SYSSOYEV Danil
1999
KAZ
+25.32
192.04
41
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+25.53
193.58
42
ALLENDES Francisco
1999
CHI
+28.18
212.91
43
CERVINO Jean-Marie
1997
LUX
+29.20
220.35
44
BEHLOK Allen
1998
LIB
+32.10
241.51
45
REILLY Garreth
1999
IRL
+35.29
264.79
46
ASSOUAD Albert
1998
LIB
+42.43
316.88
47
KARAPETYAN Ashot
1999
ARM
+44.00
328.33
48
KAYROUZ Cyril
1999
LIB
+44.53
332.20
Did not finish 2nd run
VARDANYAN Grisha
1999
ARM
DANOV Sergey
1997
KAZ
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
PLATTER Filip
1997
SWE
ALAYRACH Josh
1995
AND
EFIMOV Simon
1996
RUS
GERACI Hugo
1996
FRA
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
GRYM Hannes
1996
SWE
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
HAUGAN Timon
1996
NOR
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
GUT Ian
1995
SUI
RAPOSO Charlie
1996
GBR
VERDU SANCHEZ Joan
1995
AND
MAURBERGER Simon
1995
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KAINTHLA Shivam
1995
IND
SHARMA Vineet
1996
IND
COMERFORD Cormac
1996
IRL
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
ZINA Jeffrey
1998
LIB
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
NAGY Bence
1998
HUN
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
PROIOS Ioannis
1995
GRE
HOLSCHER Kay
1998
CHI
GRAVIER Balthazar
1999
ARG
NUSHEV Georgi
1995
BUL
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
LUIK Juhan
1997
EST
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
LEEVER Alex
1995
USA
KENNEY Patrick
1997
USA
FIGUEROA Andres
1996
CHI
DUFFY Drew
1995
USA
MAJOR Billy
1996
GBR
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
HROBAT Miha
1995
SLO
MAKELA Eetu
1998
FIN
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
NOEL Clement
1997
FRA
SALVADORES Xavier
1996
AND
SUNDIN Olle
1997
SWE
LAIDLAW Harry
1996
AUS
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
GRAF Mathias
1996
AUT
PRAST Alexander
1996
ITA
BAILET Matthieu
1996
FRA
SALA Tommaso
1995
ITA
PERRIER Paul
1995
FRA
Did not start 1st run