official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OLSSON Matts
1988
SWE
2:33.07
6.00
2
FAIVRE Mathieu
1992
FRA
+0.06
6.38
3
LEITINGER Roland
1991
AUT
+1.62
16.37
4
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+1.65
16.56
5
MEILLARD Loic
1996
SUI
+1.77
17.33
6
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+1.82
17.65
7
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+1.85
17.84
8
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.87
17.97
9
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.18
19.96
10
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.21
20.15
11
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+2.30
20.73
12
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.46
21.75
13
DRESSEN Thomas
1993
GER
+2.48
21.88
14
RICHARD Cyprien
1979
FRA
+2.51
22.07
15
FANARA Thomas
1981
FRA
+2.60
22.65
16
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+2.61
22.71
16
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+2.61
22.71
18
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+2.66
23.03
19
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+2.91
24.63
20
KRANJEC Zan
1992
SLO
+2.97
25.01
21
FORD Tommy
1989
USA
+3.12
25.98
22
SCHMID Alexander
1994
GER
+3.20
26.49
23
GASPOZ Vincent
1991
SUI
+3.40
27.77
24
FABRE Jonas
1993
FRA
+3.46
28.15
25
CASSE Mattia
1990
ITA
+3.48
28.28
26
RUBIE Brennan
1991
USA
+3.51
28.47
27
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+3.60
29.05
28
SORIO Daniele
1994
ITA
+3.64
29.30
29
MALMSTROM Victor
1991
FIN
+3.71
29.75
30
STIEGLER Seppi
1988
USA
+3.72
29.82
31
SCHMED Fernando
1991
SUI
+3.82
30.46
32
TORSTI Samu
1991
FIN
+3.99
31.55
33
WALDER Christian
1991
AUT
+4.13
32.44
34
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+4.28
33.40
35
STROLZ Johannes
1992
AUT
+4.44
34.43
36
MATHIS Marcel
1991
AUT
+4.80
36.73
37
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+5.10
38.65
38
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+5.26
39.68
39
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+5.29
39.87
40
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+5.37
40.38
41
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+5.56
41.60
42
SEGER Brodie
1995
CAN
+5.61
41.92
43
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+5.68
42.37
44
ROBERTS Hig
1991
USA
+5.92
43.90
45
JENAL Sandro
1992
SUI
+6.22
45.82
46
GATEAU Elie
1995
FRA
+6.46
47.36
47
SCHULLER Victor
1995
FRA
+6.52
47.74
48
GUILLOT Victor
1996
FRA
+6.56
48.00
49
RENZ Fabio
1992
GER
+6.60
48.26
50
CRAWFORD James
1997
CAN
+6.61
48.32
51
PERAUDO Adam
1987
ITA
+6.73
49.09
52
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+8.55
60.74
Did not qualify for 2nd run
COLTIER Alexandre
1996
FRA
STUKOV Maksim
1994
RUS
LELEU Theo
1992
FRA
GRYM Hannes
1996
SWE
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
PERRIER Paul
1995
FRA
FARROW Tanner
1993
USA
GERACI Hugo
1996
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
BERGER Kristoffer
1993
NOR
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
ROEISLAND Max
1994
NOR
GREGORAK Will
1990
USA
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BAECKMAN Albert
1995
SWE
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
FALGOUX Remy
1996
FRA
ROCHAT Marc
1992
SUI
MANFRINI Marco
1992
ITA
GRAND Guillaume
1992
FRA
DELBERGHE William
1993
FRA
LUUKKO Max
1994
FIN
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
GRASIC Martin
1995
CAN
FANTINO Antonio
1991
ITA
WALCH Magnus
1992
AUT
PLEISCH Manuel
1990
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run